آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

کهار
نویسنده : آنا - ساعت ٧:۱۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٩
 

کهار به ارتفاع ۴۰۵۰ در منطقه‌ البرز غربی‌ ، کوه بزرگ و مرتفعی است که از سمت شمال شرق توسط گردنه سیرابشم به قله‌های هفت‌خوانی و کرچان و از سمت غرب به قله‌های ناز و وارکش متصل می‌گردد و از شمال به آبادی‌های گرآب و گته‌ده طالقان و از سمت جنوب به آبادی‌های کلوان و کلها محدود می‌شود. این قله‌ها به طور طبیعی جدا کننده دره جاده چالوس و طالقان می‌باشند(ویکی پاکوب)


(خون کهار)

جمعه صبح کرج:   طبق قرار قبلی ساعت 5 آماده بودم اما به دلیل اتفاقات پیش بینی نشده ای برنامه با کمی تاخیر آغاز شد. 6:30 از کرج به سمت جاده چالوس حرکت کردیم. . .  (بقیه در ادامه مطلب)


 
 
لاله صدیق قهرمان رالی خاورمیانه
نویسنده : آنا - ساعت ٩:۳۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٦ آبان ۱۳۸٩
 

 

هیچ کاری نشد ندارد. فقط و فقط باید اراده کرد...

حساس و زود رنج، دل رحم، سمج در انجام کار، ساده و بی آلایش و مخالف زورگوئی اینها خصوصیاتش بود، البته از زبان خودش. اما آن چیزی که من در برخورد اول از او دیدم بسیار مهربان، خوش بیان، صمیمی و فروتن، آنقدر فروتن که اصلاً به فکر هم خطور نمی کرد این خانم که متولد 27 بهمن سال 1355 مجرد و فرزند ارشد خانواده است، نفر اول رشته اتومبیل رانی در خاورمیانه و نفر سوم همین رشته در دنیا می باشد؛ بله این بانوی موفق کسی نیست جز لاله صدیق، کسی که نامش در کتاب مشهور ترین زنان جهان به ثبت رسیده و این نکته زمانی مهمتر جلوه می کند که بدانیم از ایران تنها دو نفر اسمشان در این کتاب ثبت شده که یکی از آنها لاله صدیق است....  (بقیه در ادامه  مطلب)


 
 
گزارش صعود به نوشاخ 16 آبان سالن اجتماعات شیرودی
نویسنده : آنا - ساعت ٩:٤٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٢ آبان ۱۳۸٩
 

 بر فراز نوشاخ

..................................................

.....

فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی برگزار می کند: گزارش جشنواره بین المللی «بیستون» و گزارش صعود تیم مشترک هیئت های گلستان، همدان و تهران به قله «نوشاخ»، یکشنبه ۱۶ آبان از ساعت ۱۷ الی ۱۹ سالن اجتماعات شهید شیرودی. شرکت برای عموم علاقه مندان بلامانع است.

منبع


 
 
صعود گرده آلمانها در آبان ماه
نویسنده : آنا - ساعت ۳:٠٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٥ آبان ۱۳۸٩
 

  پنجشنبه 4:30 صبح از تهران حرکت کردیم. خوشبختانه به ترافیک جاده چالوس نخوردیم و 8:30 صبح مرزن آباد بودیم. صبحونه رو تو جاده زیبای مرزن آباد به کلاردشت خوردیم و بعد راهی رودبارک!    بعد از چیدن کوله ها آقای فرضی ما رو برد بریر1:30  بعد از ظهر بود که به سمت سرچال حرکت کردیم.  هوا گرم بود و کوله ها سنگین. اما سرعت حرکتمون خوب بود.  حدود 5 بعد از ظهر به سرچال رسیدیم. اونقدر خسته بودیم که  قبل از هر کاری رفتیم تو کیسه خواب. (سرچال اصلا آب نداشت!) ساعت هشت شب سه نفر دیگه هم اومدند. اونا هم قصد داشتند از گرده صعود کنند.

قبل از کشتی سنگ
(قبل از کشتی سنگ)

قبل از سرچال
(قبل از سرچال)

صبح جمعه بعد از خوردن صبحانه مختصر ساعت 4:45 از سرچال زدیم بیرون.  هوا تاریک بود.   تا شانه کوه حدود سه ساعت طول کشید. نیم ساعت هم استراحت کردیم و هارنس  پوشیدیم و لوازم فنی رو دوباره چک کردیم. . . .(بقیه در ادامه مطلب)