آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

اندر حواشی صعود قلم

اندر حواشی اعلام نتایج نظرسنجی صعود قلم: (از وبلاگ دیار الوند)

از کلیه دوستان و سروران گرامی که چه داوطلبانه، چه با تبلیغات و چه درخواست شخصی به قله یخچال رای دادند بصورت اخص و از کلیه دوستانی که  افتخار حضور در رای گیری را دادند بطور اعم نهایت سپاس بعمل میاید در این رقابت (بخوانید رفاقت) مسابقه  بر سر ارائه خدمت بود و قبول زحمت است  و نه کیسه دوزی و ... هدف شاید الان با گذشت چند سال هنوز کاملا آشکارا نیست و امید که با کمی مداقه در انتخاب راه و هدف و تشکیل هیئت رئیسه و انتخاب افرادی که بهر حال زحمت بیشتری باید بکشند این مجموعه را منسجم تر از قبل نشان داده و باید مراقب انحراف از هدف اصلی باشیم انحرافی که ممکن است در روحیه جاه طلبی افرادی نمود یابد و بخواهند از این راه به شهرتی برسند و کیسه ای بدوزند همانگونه که در تمام صنوف و اقشار جامعه از اینگونه افراد ندرتا پیدا میشوند  همانگونه که در خیلی از " ان جی او ها" داشتیم و نهایتا منجر به دولتی شدن اونها داره میشه و استقلالشون داره خدشه دار میشه البته لفظ رئیس  و هیئت رئیسه و هیئت مدیره و ... و کلا آقا بالا سری کمی قدرت و بعضا خود رایی و خود خواهی و ... را بدنبال خواهد داشت اما شاید بتوان لفظ بهتری هم پیدا کرد که در درون خود فاقد قدرت اما دارای قدرت تصمیم گیری و مدیریت باشد  ونهایتا استقلال این مجموعه و این اقدام محفوظ بماند .

............................

............................

حادثه برای ایرانیان در جریان یک صعود بلند: (از وبلاگ چرا کوهنوردی؟)

مرگ عیسی میرشکاری شیرینی صعود به یک هشت هزاری را به تلخی مبدل کرد. برای این کوهنورد تلاشگر آرامش و آمرزش و برای خانواده داغدارش صبر خواستارم و به همه کوهنوردان کشور این ضایعه را تسلیت میگویم.

  
نویسنده : آنا ; ساعت ۳:۳٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩٠
تگ ها :

گام های استوار در برف های سست

 

از آخرین باری که تمرین یخ و برف انجام دادم سه چهار سال گذشته بود و دیگه وقتش رسیده بود که مواردی که فراموش کردم یا بلد نبودم رو تمرین کنم.  فکر میکنم برای اینکار یه برنامه دو روزه در حسندر به اندازه کافی خواسته های منو تامین کرد.
بعد از میدون رودبارقصران حدود پنج - شش کیلومتری جاده فشم-آبنیک سمت راست تابلوی "محله سادات حسن دره" و یک پل برای عبور از رودخانه هست و روبه رو هم دو تا دره نسبتا عریض پر برف یکی از بهترین مکان های تمرین یخ و برف اطراف تهرانه. اون هم وقتی اوایل اردیبهشت باشه که زیبایی های طبیعت لذت برنامه رو  دوچندان میکنه.

تو این برنامه : آشنایی با ابزار و گره ها - گام برداری روی شیبهای برفی بدون کرامپون (با کرامپون) - سرخوردن سخمه و ترمز (هر چهار حالت) - برقراری کارگاه گلابی و تی (با کلنگ و با لنگر برف) - صعود کرده ای - صعود ضربدری - کار با یومار (صعود از شکاف ها)  - فرود از کارگاه با ابزار (و بدون ابزار) - تکنیک های بالاکشی و حمل مصدوم یعنی فلاشینزوک ساده (و دوبل)  مواردی بود که حسابی تمرین کردیم.

...

پی نوشت: نتایج نهایی نظرسنجی صعود قلم در وبلاگ رسمی صعود قلم منتشر شد.

  
نویسنده : آنا ; ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩٠
تگ ها :

نظرسنجی برای ششمین صعود قلم آغاز شد

 

ای قلم ما را یاری کن تا هر بار که قصد داریم نوشتن را آغاز کنیم از خوبی ها بنویسیم.

ای قلم مارا یاری کن تا هرگاه خواستیم از زشتی ها بنویسیم از خوب شدن بدی ها بنویسیم. 

 ای قلم ما را یاری کن تا همواره در جهت اصلاح و پیشرفت بنویسیم.

 ای قلم ما را یاری کن تا همیشه به دور از کینه توزی ها بنویسیم. 

 ای قلم مارا یاری کن تا هرگاه خواستیم به نقد بنویسیم، نقد سفید بنویسیم.  

 ای قلم ما را یاری کن تا از حقیقت ها و از واقعیت ها بنویسیم.

ای قلم ما را یاری کن تا به حق بنویسیم، از حق بنویسیم، و از حق دفاع کنیم.

(از بیانیه سومین صعود قلم)

 

..

..

..

با تلاش عزیزان و همکاری دوستان کوهنورد اولین مرحله برگزاری صعود قلم که همانا فراخوان میزبانی آن بود با استقبالی بی نظیر و دور از انتظار به پایان رسید.

از دیروز به مدت یک هفته نظرسنجی انتخاب برنامه آغاز شده است. جهت مشاهده اسامی افراد و برنامه های پیشنهادی به این آدرس  رفته و در نظزسنجی شرکت نمایید.

...

در انتخابِ

  قله یخچال برای فواد رضاپور ، امین معین ، میثم رزم آرا ، علی بیات ، عرفان رضاپور ،  مسعود عسگری (اطلاعات بیشتر)

  قله های جام و سهند برای محمد صدقی ،خسرو یوسفی، امین غفارزاده ، امید عزت پور ، سلیمان قراچه داغی ، نیما زکی (اطلاعات بیشتر)

  قله سنبران یا دریاچه گهر برای احسان سالاروند

  قله قلات شاه برای فرید صدقی، رامیار کاردار، مهدی کریم زاده، کیوان قادرپور، مسعود رمضانزاده، شوانه  فیضی، کمال عیسی پاک، فاروق حلاج و زانیار (اطلاعات بیشتر)

  قله شجاع الدین برای محمدچیتگرها و همکاران محترمش (اطلاعات بیشتر)

  قله کرکس برای مجید ثنایی

  قله ویلو برای سعید سرلک (اطلاعات بیشتر)

  و قله پهنه سار برای حسین بوئینی

آرزوی موفقیت دارم.

...

...

...

برای شرکت در نظرسنجی به آدرس زیر بروید:

http://soud-e-ghalam.blogfa.com/

  
نویسنده : آنا ; ساعت ٧:۳٧ ‎ب.ظ روز جمعه ٢ اردیبهشت ۱۳٩٠
تگ ها :