آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

تسلیت !
نویسنده : آنا - ساعت ۸:۳٠ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٥ آبان ۱۳٩٢
 

یک روز در نیمه راه زندگی

از خود جلو زدم،

حالا دیریست وا مانده ام به راه

در انتظار خویش ....

...

(از وبلاگ آقای ستوده --- روحشون قرین شادی و رحمت)


. . . . . . 
پی نوشت:

به اطلاع می‌رساند؛ زمان مراسم تشییع و سپس خاکسپاری پیکر زنده یاد «پرویز ستوده شایق»، روز یکشنبه ۲۶ آبان ماه ساعت ۸ صبح از مقابل درب منزل وی به آدرس خیابان فرجام شرقی، خیابان حیدرخانی، خیابان ملک لو، پلاک ۷۸ و ساعت ۹ صبح از محوطه بخش عروجیان بهشت زهرا(س) انجام خواهد شد.

همچنین مراسم سوم و ترحیم آن مرحوم نیز سه شنبه ۲۸ آبان ساعت ۱۵ الی ۱۶:۳۰ در مسجد سپه سالار واقع در خیابان فرجام شرقی، چهارراه ولی عصر، خیابان باقری منعقد می‌گردد.


 
 
دعوت به همکاری : گردآوری تاریخ زنان کوهنورد ایران
نویسنده : آنا - ساعت ۸:٥٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٩ آبان ۱۳٩٢
 

از وبلاگ  خانم سهیلا میرزایی :

 

«برگی از تاریخ کوه‌نوردی و سنگ‌نوردی زنان ایران» موضوع پروژه‌ای‌ست که سال‌ها قبل به دست گرفتم ولی متاسفانه در نیمه راه متوقف شد. دلیل اصلی این توقف، عدم دسترسی کامل به منابع مورد نظرم بود که برای این تحقیق نیاز داشتم. هدف این پروژه مستند کردن فعالیت‌های زنان کوه‌نورد و سنگ‌نورد است، روند کار تا انتشار جلد اول این کتاب را به مرور توضیح خواهم داد.

 اکنون با توجه به دنیای اینترنت و رابطه‌ی مستقیم با جامعه‌ی مورد مطالعه‌ام و امکانات احتمالی دیگر، تصمیم گرفتم آن را به انجام برسانم.

این پروژه مربوط به زنان کوه‌نورد و سنگ‌نوردی می‌شود که بخشی از تاریخ جدی این ورزش را رقم زده‌اند و فعالیت‌های آنها را از سال 1357 تا 1393شمسی در نظر خواهد گرفت.

از دوستانی که مایل به همکاری با این پروژه هستند، خواهشمندم با من تماس بگیرند و طبیعی‌ست که بین دوستان عزیز، یک یا دو همکار با توجه به معیارهای این تحقیق، انتخاب خواهد شد.

 سهیلا میرزایی

10.11.2013

.

. . . . . . . 

یادمه چند سال پیش سهیلا راجع به تهیه و تالیف کتابی با موضوع تاریخ کوهنوردان زن ایرانی باهامون صحبت کرد. اون موقع نتوستم کمک زیادی بهش بدم. هرچند اتمام این پروژه  کمی طولانی شده ولی مطمئنا کتاب باارزشی خواهد بود .

حال سهیلا با فراخوانی از همه کوهنوردان عزیز خواسته ه در گردآوری مطالب این کتاب و ارائه اطلاعات در این زمینه به او کمک کنند.

ممنوم از دوست خوبم عزیز برای وقت و هزینه ای که در تهیه این مستند خرج میکنند.

با آرزوی موفقیت برای ایشون و با تشکر از احسان


 
 
من ، تو ، خدا ... شروع عاشقانه ما
نویسنده : آنا - ساعت ۱:٤٩ ‎ب.ظ روز شنبه ٤ آبان ۱۳٩٢
 

 

ا
توضیح عکس:    بر فراز توچال - زمستان 91 - امین و  آنا

.

از فراز های سخت و ستیغ های سترگ گذر کردیم. از دشت های سپید پر برف.. رود های غرنده­ی خروشان.. جنگل های ستبر سرسبز.. از بیابانهای سوزان بی پایان رد شدیم..

 چه توفان های سهمگین که گذر کردند و ما هنوز عبور می­کردیم.. چه شبهای سرد و خاموشی که با کورسوی امید صبحگاهان روشنش نگاه داشتیم.

چه لحظات دشواری بود چنان آبدیدگی.. و چقدر باید می بود. چقدر عبور کردیم...

آری عبور باید کرد و همنورد افق‌های دور باید شد و گاه در رگ یک حرف، خیمه باید زد...

و ما در رگ باهم بودن خیمه زدیم...

 

"زین پس تا همیشه ستیغ های سربلند مغرور همچنان در انتظار عبور مایند . . ."

 

. . . 

 

.