آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

برای ليلا
نویسنده : آنا - ساعت ٢:٢۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٦ آبان ۱۳۸٦
 

لیلا اسفندیاری کوهنورد توانا با تجربه و نام آشنا که بانوی غارنوردی ایران لقب گرفته چندی پیش در ادامه ماجراجویی های بلند پروازانه اش موفق شد دره مهیب یخار و یخچال یخار را صعود کند. این صعود بیشتر از این حیث مهم و ارزشمند بود چون در کنار سایر موفقیت های لیلا اسفندیاری به عنوان اولین زن توانست بزرگترین و عظیم ترین یخچال طبیعی ایران را صعود کند. همانطور که تابستان سال گذشته توانست  با اقتدار اولین صعود موفقیت آمیز و مستقل بانوان روی دیواره علم کوه را به نمایش بگذارد و همچنین اولین بانویی که غار پرو مخوف ترین غار  ایران و یکی از غارهای سخت جهان را تا انتها بپیماید ... و ده ها موفقیت دیگر.

و اکنون ...

لیلا در راه نانگاپاربات !!

نانگاپاربات سلطان کوه ها! وحشی سترگ و خطرناک است!! کوهی که تا کنون با شصت کشته جز خطرناک ترین کوههای جهان است. برای آدمی مثل من حتی فکر کردن به صعودش هم جسارت میخواد چه رسد به خواستن و رفتن و ...  فکر میکنید این کوه در مقابل اراده آهنین بانوی ایرانی حرفی برای گفتن خواهد داشت!!! میدونم که اگه لیلا این برنامه رو اجرا کنه حتی اگه موفق نشه یکی از مهمترین و بزرگترین برنامه های کوهنوردی را در طول زندگی ام شاهد خواهم بود و از الان به اندازه خودش هیجان زده و خوشحالم.

همیشه در زندگی چنین شخصیت هایی برایم جذاب و جالب بوده اند. مطمئنا اقدام به چنین برنامه هایی و درگیری با طبیعت سرسخت حتی فکر کردن به چنین برنامه هایی اعتماد به نفس جسارت و روحیه والایی را میطلبد که از عهده هر کسی بر نمیاید.

روح بزرگ لیلا ستودنیست. از صمیم قلب برایش آرزوی موفقیت دارم.