آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

و به کوه میریم که از خود فراتر رویم نه اینکه در خود فروتر!!!
نویسنده : آنا - ساعت ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸٧
 

این پست های آخر روی هم رفته 35  نظر خصوصی داشت !! کاش دوستانی که سوالی یا ابهامی در مورد برنامه ها داشتند پیام هاشونو عمومی تر میکردند تا دیگران  که ممکنه سوال اونا رو داشته باشن هم به جوابشون برسن. با عرض پوزش از دو دوست عزیز بدون ذکر نامشان  نظراتشان را اینجا می آورم  :

 

سلام.

اومدم انتقاد کنم!!

امیدوارم گزارش نویسیتون بد باشه !!

آخه دوست من.هم نورد من!!این چه کاریه که گزارشه صعود به قله ی علم کو ه رو نوشتین خودشم از گرده ی آلمانی ها!!اونم فری سلو!!خودشم یه هفته پیش!!!! اگه واقعا این طوره چرا ننوشتین که خبری از دو رکابی ها نبود؟!!

چرا از نبود طناب های همیشگی تو مسیر چیزی نگفتین؟؟!

اکثر قیفا پر از یخه(یخ هایی که مشخصه واسه یک یا دو هفته نیست!). با ابزار این مسیر ها رو رد کردن سخته و وقت گیر چطور شما فری مسیر رو رد کردین؟!!!اینها مواردیه که باید تو گزارش ها آورده بشه اگه که واقعا....

ما صعود میکنیم و به کوه میریم که از خود فراتر رویم نه اینکه در خود فروتر!!!

..........

سلام

مطمئنا منو به خاطر میاری

ما این هفته علم کوه بودیم و به گرده صعود کردیم

البته با استناد به گزارش شما در وب.

لطفا  سعی کنید نسبت به درج کامل گزارش  صعود و اینکه چگونه 2 رکابی بدون رکاب!  رو فری سلو رفتید و اون قیفهای پر از برف و یخ  رو چطور رد کردید

البته قصد بی ادبی ندارم فقط چون وب شما پر بیننده است لطف کنید گزارشو کامل بزارید که احیانا تیمی قصد صعود از این مسیرو رو داشت به مشکل بر نخوره.

...........
..........

دوستان عزیز. قبلا هم گفتم من در پست شماره ی  146 به هیچ وجه قصد ارائه گزارش از نوع صعودم نداشتم و هدفم بیشتر پرداختن به اخلاقیات در کوهنوردی بود. دوست  عزیز! من گزارش ننوشتم. یه توضیح کلی یک خطی دادم بدون شرح جزئیات.  شما چرا با استناد به حرفای من (گزارش نه!!) رفتید گرده رو صعود کردید؟؟؟  هر کسی باید توانایی های خودشو بسنجه و بشناسه و با توجه به اون اقدام به صعود کنه.  به نظر شما با ابزار این مسیر ها رو رد کردن سخته و وقت گیر. به نظر من خیلی راحته و ساده.  رد کردن قیف های پر از یخ هم علتش اینه که شما مسیری رو انتخاب کردید که از داخل قیف یخی عبور میکنه و من مسیرسنگی دیگه ای رو برای صعود انتخاب کردم.

اما در مورد دو رکابی باید موردی رو حتما بگم. وقتی رسیدیم یه رکاب زده شده بود که متعلق به گروهی بود که قبل از ما صعود کرده بود و ما از اون رکاب  برای اون قسمت استفاده کردیم.   

...........
..........

و اما در مورد صعود قلم:  حقیقتش اینه که فکر نمیکردم  اجرای این برنامه از سوی دوستان وبلاگنویس اینقدر مورد توجه قرار بگیره و دوستان مایل به اجرای چهارمین صعود قلم باشند.  کامنت ها پیام ها و ایمیل های شما نور امیدی بود و انگیزه زیادی در من ایجاد کرد که به فکر برگزاری یک صعود دیگر باشیم و البته با کمک شما.  از آقای بشیر گنجی هم که با پیشنهاد و انتقادشون همیشه راهنمای من بودند تشکر میکنم.  این برنامه اگر قرار بر اجرای آن باشد به پاییز (آبانماه) موکول میشود.

موکدا عرض میکنم این برنامه یک صعود و گردهم آیی کوهنویسان به جهت آشنایی  بیشترو ایجاد ارتباطات صمیمانه تر خواد بود.  نه نشست و یا همایش وبلاگنویسان.  و ممکن است خیلی ساده تر از سال گذشته هم اجرا شود.  

...