آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

زندگی خرچنگی
نویسنده : آنا - ساعت ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٧ مهر ۱۳۸٧
 

کسانی که فروش میگو و خرچنگ را از نزدیک دیده اند میدانند که خرچنگ ها بر خلاف میگو ها و ماهی ها و... زنده به فروش میرسند و ظاهرا نگهداری آنها بصورت زنده دشوار نیست.

خرچنگها بصورت منظم در یک ظرف آب که سر آن هم باز است قرار داده میشوند و هیچکدام نمیتوانند از ظرف بیرون بیایند. حتی تلاشی هم نمیکنند.

دلیلش را میدانید؟

چون وقتی یک خرچنگ کوچکترین تکانی میخورد دیگران آن را تلاشی برای بهبود وضعیت و فرار میبینند. بلافاصله سایر خرچنگ ها دست و پای او را میگیرند تا در جای سابق خود قرار گیرد.

در جامعه خرچنگ ها برای هیچ خرچنگی امید رهایی وجود ندارد.

...

جامعه ما چگونه جامعه ایست؟

.........................

 اینو نوشتم برای اونایی که وقتی شنیدند یه کار جدید سرمایه گذاری رو شروع کردم بهم خرده گرفتند و سرزنش و انتقاد که این چه کاریست؟ ... اشتباه بزرگی کردی و  در جامعه ما این جور فعالیت ها با شکست مواجهه شده و این قبیل حرف ها. ولی باید بگم که این کار به هیچ وجهه مارکتینگ یا هرمی یا نتوورکینگ و ... نیست. بلکه سرمایه گذاریه.  حالا بعد از گذشت ١٠ ماه که هیچ فعالیتی نکردم و فقط سر ماه رفتم شرکت سود پولمو گرفتم و الان اون پول دو برابر بهم برگشته  با اعتماد بالایی میتونم اونو معرفی کنم و به دیگران (دوستان خوبم) پیشنهاد بدم. یک تصمیم درست در زمان دست استفاده ی هوشمندانه از فرصت هاست. من خواستم که تغییر کنم و ریسکش رو هم پذیرفتم. حتی شکستش رو. چون میدونم اگه من دنبال موفقیت نرم اون هیچوقت دنبال من نمیاد.

شاید این مطلب هیچ ربطی به کوهنوردی نداشته باشه اما هر کی برای ورود به این سرمایه گذاری عظیم و البته جدید که داره تو کل دنیا اپیدمی رشد میکنه یه هدفی برای خودش ترسیم کرده بود. اکثرا خریدن خونه اتومبیل مدل بالاتر توسعه کارخونه درآمد بالاتر  و ... نوشتند ولی من هدفم تهیه هزینه برنامه صعود به یه هفت یا هشت هزاری بود!!!  این برای دیگران خیلی جالب بود. در آینده در مورد این شرکت و نحوه فعالیتش توضیح میدم.

منتظر باشید

....