آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

ِAnnapurna's dream
نویسنده : آنا - ساعت ۱٠:٠٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳ دی ۱۳۸٧
 

"رویای آناپورنا" عنوان فیلمی درباره زندگی دختر کوهنورد ایرانیست که با وجود مشکلات و سختی های پیش رو چه در وجود خودش و چه در فرهنگ جامعه ای که در آن زندگی میکند روحش همیشه بر بلندای آزاد قله های دور و قلبش برای دیدن زیبایی و عظمت واقعی آنچه به نام کوه تمام این سالهای کوتاه عمر او را شیفته و مسحور کرده میتپد و وجود کوچکش رویای بزرگی در سر میپروراند.

دیدن حس کردن لمس کردن و رسیدن به قله های سپید و یخی هیمالیا  برایم همیشه یک آرزو بوده است. حال اگر بین تمام قله هایش آناپورنا را برگزیده ام نه به خاطر همنامی با وبلاگم بلکه تاثیر بسیار زیادی بود که کتاب "جایی برای زنان روی قله آناپورنا" در من به جای گذاشت. یادم  می آید کتاب را یک شبه خواندم و آن شب تا صبح خواب به چشمانم نرفت. دریچه ی تازه ای به رویم باز شده بود. این کتاب مرا متحول کرد. هر شب برای ایجاد انگیزه چیزی بهتر از خواندن چند صفحه ای از این کتاب نداشتم سپس با انرژی فراوان تا سالن ورزشی یا پارک نزدیک خانه میدویدم و به شدت تمرین میکردم. خودم را همیشه وامدار این کتاب و نویسنده محبوب و دوست داشتنی اش آرلن بلام میدانم.

این فیلم به کارگردانی آقای داود فروغی مراحل تدوین را پشت سر میگذارد و اگر بموقع آماده شود جهت شرکت در جشنواره فیلم مستند تورنتو ارسال خواهد شد. آقای فروغی ابتدا در صدد ساخت مجموعه فیلمی از زندگی زنان ماجراجوی ایرانی بودند که بعد از گفتگو و مشورت قالب موضوع فیلم به زنان کوهنورد بدل شد. چنانچه این فیلم با اقبال خوبی روبرو گردد ساخت قسمت های بعدی این مجموعه با حضور زنان کوهنورد خوبمان با هدف شناخت و معرفی شان به جامعه ورزشی و عموم مردم جهان آغاز خواهد شد.

 

....

 پی نوشت:  زنانی از جنس کمپین بی هیچ ترسی از جاذبه ی زمین-- مهری جعفری

.