آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

گرده آلمانها و مبارزه ای دیگر
نویسنده : آنا - ساعت ٩:۳٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٦ دی ۱۳۸٧
 

 دیشب: با دوست و یار قدیمی ام -چراغ مطالعه ای که حتی توی روز هم باید روشن باشه- داریم یکی یکی مساله ها  رو حل میکنیم. البته فکر نکنید که خیلی دانشجوی زرنگ و درسخونی هستم!! نه! من و چراغ مطالعه ام دیر به دیر همو میبینیم. شرایط زندگیم الان طوری شده که فرصت نمیکنیم بشینیم و با هم گپی بزنیم.!.. اونقدر غرق درس خوندن شده بودم که گذر زمان و غروب خورشید رو متوجه نشدم اتاق  کاملا تاریکه که ناگهان صدای زنگ موبایل منو از دنیای معادلات و احتمالات میکشه بیرون و میبره به دنیای کوه و سنگ و یخ و صخره و طناب و قله و .... اس ام اس از طرف یک دوست کوهنورد بود:

"سلام. ما امشب کمپ سوم تیممون رو روی گردنه شانه کوه زدیم و فردا ساعت 4 استارت صعود گرده رو میزنیم. به امید صعود و فرود یک روزه"

بی اختیار یاد گذشته نه چندان دور افتادم. دو سال پیش تقریبا همین روزها بود. یاد مهدی عزیزی که دیگر نامش با صعود زمستانه گرده آلمانها جاودانه شده است.  یاد مرحومان سلیمانی  داوودی  زرافشان.. نمیخواهم ذهنم را با افکار منفی پر کنم. صعود گرده ی سرسخت که سالهاست در زمستان روی خوش به کوهنوردان نشان نداده جز با تلاش و اراده و عشق میسر نیست. یکی از مسیرهای صعود به دومین قله بلند کشور مسیر گرده آلمان‌هاست که در غرب علم‌کوه بوده و با مسیر دیواره‌اى نیاز به مهارت سنگ نوردى دارد و صعود زمستانه اش جز فنی ترین و سخت ترین برنامه هایی است که در ایران قابل اجراست. دلیل نامگذارى این مسیر «گرده آلمان ها» اولین صعود زمستانه تیم آلمانى‌ها به این مسیر بوده که با شرایط پیشین و نبود امکانات کنونى بسیار سخت بوده است.برای افشین رمضانی و محمد صبوری و سایر دوستانشان آرزوی موفقیت دارم.

به امید صعود و فرود یک روزه با موفقیت و سلامت!!

...

گزارش تلاش این تیم برای صعود زمستانه گرده آلمانها را اینجا بخوانید.

...