آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

تبریک
نویسنده : آنا - ساعت ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳ شهریور ۱۳۸۸
 

جا دارد به همنوردان و دوستان  خوبم که مرداد امسال در منطقه علم چال صعودهای خوبی انجام دادند تبریک و خسته نباشید بگم.

آقای عباس محمدی گرده آلمانها را فری سولو صعود نمودند همچنین طی یک کرده دونفره با خانم سمیرا صمیمی مسیر لهستانی های ۴۸ را یک روزه صعود کردند.

آقای علی هکی طی یک کرده دو نفره مسیر گرده آلمانها  را کامل و همچنین مسیر اراکیها را طی کرده دونفره با خانم گلناز مسعودی نیمه تمام صعود کردند.

 آقای پژمان زعفری مسیر لهستانیهای ۵۲ را انفرادی و طی ١٩  ساعت صعود کردند (از علمچال به علمچال)  که در نوع خود کم نظیر است و  با بررسی آن میتوان رکوردی به نام ایشان ثبت کرد .

آقای مصطفی عباسی  به همراه سینا رستمی از رشت مسیر اراکی ها را یکروزه و همچنین گرده آلمانها را همراه با تیم رشت صعود نمودند.

 .

شهرستان اراک در پرورش سنگنوردان و دیواره نوردان خوب پتانسیل بالایی دارد امیدواریم مسئولان ورزش این شهر مساعدت های بیشتری با این رشته و ورزشکاران این رشته بعمل آورند .

با تشکر از آقای هکی و وبلاگ شاهین اراک 

....................

 محمد جلالی اطلاعات خوبی از تاریخچه صعودکنندگان دیواره علم کوه  در وبلاگ پیک لجور منتشر کرده است. البته لازم به ذکر است که این اسامی فقط مربوط به کوهنوردان اراک (و همنوردانشان از شهرهای دیگر) میباشد.

 ..................

همچنین مرداد امسال مسیر جدیدی به نام "مسیر کرجی ها" در دیواره علم کوه گشایش شد. به نوید عظیمی و احسان پرتوی نیا و دوستانشان تبریک میگویم. برای خواندن گزارش به وبلاگ کوهنوردی نوید سری بزنید. 

.