آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

127 ساعت
نویسنده : آنا - ساعت ٥:۳٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٤ بهمن ۱۳۸٩
 

"فروردین ٨۶ مطلبی با عنوان شجاعت در این وبلاگ منتشر کردم که درباره  فردی به نام ارون رالستون آمریکایی بود. یک روز که به تنهایی برای کوهنوردی به کوه های یوتا رفته بود  دستش در شکاف سنگ گیر میکند. پس از چند روز تلاش ارون متوجه میشود برای زنده ماندن راهی وجود ندارد جز قطع دستش آن هم با یک چاقوی کند !! و همین کار را میکند!  " خوندن و حرف زدن راجع به اون اتفاق شاید ساده به نظر بیاد اما وقتی خودمو جای ارون میگذارم موهای تنم سیخ میشه! واقعا کار بزرگی کرده! کاری که فقط از اراده انسان های بزرگ و قوی بر میاد.

چند روز پیش یکی از دوستان فیلمی برام آورد که داستانش برگرفته از همون حادثه  واقعی بود. فیلمی جذاب و مهیج به کارگردانی دنی بویل که نامزد دریافت اسکار هم شد. جیمز فرانکو نقش ارون رو بازی کرده. این فیلم فوق العاده بود. حداقل برای من که داستان اون رو قبلا خونده بودم و میدونستم واقعا اتفاق افتاده جذابیت زیادی داشت. این فیلم تلاشی جسورانه در به تصویر کشیدن نهایت اراده و امید یک انسان رو نشان میده.

 پیشنهاد میکنم حتما ببینید.

در همین رابطه:کلیک کنید . . . (با تشکر از محمدرضا)

...............................

پی نوشت١:

 بخش پیوندهای وبلاگ با ٢٨ وبلاگ جدید به روز شد.

 .............................

پی نوشت ٢:

"یادواره جان باختگان حادثه دیزین"

باشگاه کوه نوردی و اسکی دماوند برگزار میکند:

    * حضور بر سرمزار (بهشت زهرا) ۸۹/۱۱/۷ ساعت ۱۴ تا ۱۶
    * بزرگداشت ۸۹/۱۱/۹ ساعت ۱۷ تا ۲۰ خانه شهریاران جوان
    * نمایشگاه عکس ۸۹/۱۱/۱۱ ساعت ۱۶ تا ۲۱ باشگاه دماوند

...

لازم به ذکر است در روزهای گذشته نیز باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند با برگزاری مراسمی چون "صعود مشترک قله گجلیک همراه با کوهنوردان میانه در تاریخ ١۶و١٧/١٠/٨٩" و همچنین "صعود مشترک قله ارفه همراه با کوهنوردان قائم شهر در تاریخ ٢٣و٢۴/١٠/٨٩" و نیز "برنامه دوچرخه سواری یادمان پرواز بهمن ٨٨ در تاریخ ٢۴/١٠/٨٩ " یاد و خاطره  همنوردان از دست رفته را گرامی داشتند.