آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

دماوند3
نویسنده : آنا - ساعت ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٢ امرداد ۱۳٩٠
 

 

20 و 21 مرداد به اتفاق دو تن از دوستان همنورد موفق شدیم برنامه صعود به دماوند را اجرا کنیم.

مسیر صعود: از ناندل - جبهه شمالی

مسیر فرود: از بارگاه سوم - جبهه جنوبی

(اصلا عکس بی عکس!)

 

+ در این برنامه دیداری تازه کردیم با صعود قلمی های عزیز: مهدی ساقی و آرزو احمدزاده که از یال جنوبی و سیمین نوری از یال شمالی موفق به صعود قله شدند.

 

پی نوشت:

+ عظیم قیچی ساز موفقترین و پرافتخارترین کوهنورد ایرانی تا امروز. عکس های عظیم بر فراز گاشربروم ها را در تبریزکوه ببینید.

+ گل کوه به هدف جمع آوری اطلاعات و تاریخ کوه نوردی و صعودهای ورزشی زنان در ایران و جهان و درج آزادانه مقالات - اخبار -اطلاعات - ترجمه ها و گزارشات تمامی جامعه کوه نوردی و صعودهای ورزشی زنان درسراسر کشور - هیئت ها و تشکلات کوه نوردی وصعودهای ورزشی و زیست محیطی زنان به میان شما آمد.
   این متن معرفی وبلاگی است اخیرا شروع به فعالیت کرده است. تا پیش از این جای چنین وبلاگی که به صورت اختصاصی به انعکاس اخبار کوهنوردی بانوان بپردازد در جامعه کوهنویسان خالی بود. برای نویسنده آن آرزوی موفقیت دارم. (با تشکر از احسان.ب)

+ ایمیلی از آقای حسین زندی به دستم رسید با مضمون تاسیس اولین کتابخانه کوهنوردی کشور در قله یخچال همدان. به گفته ایشان همزمان با برگزاری برنامه صعود قلم در قله یخچال که با حضور وبلاگ نویسان کوهنورد برگزار شده بود، فضای پناهگاه این قله برای ایجاد یک کتابخانه در نظر گرفته شد. متن کامل این خبر را در خبرگزاری مهر بخوانید.

+ دیروز موقع بازگشت به رینه متوجه شدیم مکانی که ابتدای جاده خاکی دماوند از خودرو ها پول دریافت میکرد (همون عوارضی دماوند! ) جمع شده و فعلا و تا اطلاع ثانوی قرار نیست هیچ کوهنوردی برای رسیدن به گوسفندسرا پولی پرداخت کنه.