آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

مدیریت ناکارآمد
نویسنده : آنا - ساعت ٩:۱٥ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٩ اسفند ۱۳٩۱
 

زهرا خسرو شاهی، بانوی رکابزن اعزامی ایران به مسابقات قهرمانی آسیا در هندوستان، به خاطر دیر رسیدن به محل مسابقات از حضور در  خط استارت بازماند و از دور رقابت‌ها حذف شد.

زهرا خسروشاهی دوچرخه‌سوار زن ایرانی است و در رده جوانان، رکورد‌هایش همپای بزرگسالان است. این رکابزن تبریزی به خاطر استعداد خود، همزمان در بخش‌های سرعت، استقامت و نیمه استقامت شرکت می‌کند. او سابقه کسب موفقیت در کاپ آسیایی و قهرمانی آسیا در مالزی را نیز دارد.

او تنها بانوی رکابزن از کشوری با بیش از ۷۰ میلیون جمعیت در مسابقات آسیایی ۲۰۱۳ بود اما دیر رسیدن تیم ایران به محل مسابقات، باعث شد نتواند حاصل تمرینات سخت و زحمات اردویی خود را برداشت کند. اتفاق تلخی که طبعاً خودش ذره‌ای در وقوع آن مقصر نیست.

نمونه‌هایی مثل مسعود جوکار کشتی‌گیر آزادکار در بازی های آسیایی بوسان که به دستور مسئولان تیم ملی، از سالن به هتل رفت تا استراحت کند و در غیاب او، حریفش روی تشک آمد و برنده معرفی شد.

در سال ۲۰۱۲ تیم ملی کشتی آزاد دانشجویان نیز در مسابقات جهانی به میزبانی فنلاند، چند وزن را به دلیل دیر رسیدن به شهر محل مسابقات از دست داد.

جا ماندن ورزشکاران ایرانی از حضور در محل مسابقات در میدان‌های بین‌المللی، در رشته‌های تیمی و انفرادی ورزش ایران پیشینه پررنگی دارد. از دیر رسیدن به محل مسابقات به دلیل تاخیر در پرواز گرفته تا ناآگاهی از برنامه و جدول مسابقات.

 

. . . . . . . . . . . . .

واقعا باید به این همه سهل انگاری مسئولان و مدیران حوزه ورزش تبریک و خسته نباشید گفت!! چرا باید ورزشکاران تاوان بی مسئولیتی مدیران را بدهند؟ خاطرم هست  حدود 15 سال پیش که به شنا علاقمند شده بودم با چند ماه تمرین مستمر  با شور و شوق زیاد به عنوان نماینده استان ... برای شرکت در مسابقات قهرمان کشوری به تهران آمدم. اما وقتی به محل برگزاری رسیدم متوجه شدم مسابقه تمام شده و مدال ها را نیز توزیع کرده اند!  آنزمان درک این موضوع خیلی برایم سخت بود. نتیجه اش این شد که حدود 15 سال است هیچ انگیزه ای برای رفتن به استخر ندارم!