آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

مدیریت ناکارآمد : ندا شهسواری
نویسنده : آنا - ساعت ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۱ فروردین ۱۳٩٢
 

 

ندا شهسواری نخستین زن در تاریخ پینگ پنگ ایران است که در بازی‌های المپیک حضور یافته است. این ورزشکار کرمانشاهی از ۱۵ سالگی به عضویت تیم ملی در آمده و ۱۲ سال است که برای تیم ملی بازی می‌کند.
حضور ندا شهسواری در المپیک باعث شد بتواند تنها سهمیه منطقه آسیای میانه در رقابت‌های گزیشی تهران را نصیب خود کند. شهسواری در فینال مقابل یلنا شاگارووا از قزاقستان پیروز شد. در حالیکه رتبه جهانی شاگارووا ۱۷۸ پله بالاتر از شهسواری بود. او حتی توانست بازیکنان مطرح دیگری مثل گلچهره خوسینووا از قزاقستان و ناتالیا اسلادکووا از قزاقستان را هم مغلوب کند. ندا شهسواری همراه با تیم ایران در مسابقات جهانی دورتموند نیز خوش درخشید. ایران در مسابقات جهانی ۲۰۱۲ با چهار پیروزی مقابل ایرلند جنوبی، ارمنستان، مغولستان و مکزیک به مرحله‌ دوم راه یافت.

اما در حالی که شهسواری در اوج دوران قهرمانی به سر می‌برد و تجربه ذی قیمت المپیک را هم اندوخته، اکنون از اعزام به مسابقات آسیایی بازمانده است. ستاره پینگ‌پنگ‌ بانوان ایران به دلیل مخالفت شورای برون‌مرزی وزارت ورزش، فرصت حضور در رقابت‌های کاپ آسیا را از دست داد. این در حالی است که شورای مزبور، مجوز اعزام نمایندگان مرد ایران به این مسابقات را صادر کرده است.

خانم شهسواری به خبرگزاری مهر گفته است در طول تعطیلات نوروزی فقط تمرین کرده و قید تمام تفریحات را زده تا برای کاپ آسیا آماده شود: «از این ناراحتم که دقیقه ۹۰ گفتند نمی‌توانی بروی.  چمدانم را بسته بودم که مطلع شدم سفرم لغو شده است.»

وی افزود: «بدجوری توی ذوقم خورد. مسئولان می‌توانستند زودتر مخالفت کنند تا این‌قدر وقت و انرژی صرف آماده‌سازی برای شرکت در مسابقات نمی‌کردم.»پارسال و دو سال پیش از آن هم ندا شهسواری در کاپ آسیا شرکت کرده. اولین بار نیست که قرار بود یک نماینده از بانوان در کاپ آسیا شرکت کند اما امسال، وزارت ورزش تصمیم گرفت سفر نماینده ایران را لغو کند و بخت ارتقا در رنکینگ جهانی را هم از او بگیرد.
او با اشاره به این‌که مسابقات جهانی فرانسه را پیش رو دارد گفته حالا که حضورش در کاپ آسیا منتفی شده، تمریناتش را برای حضور در مسابقات جهانی پیگیری می‌کند. برای اعزام به مسابقات جهانی هم تضمینی وجود ندارد. شورایی که در لحظه اعزام با سفر به هنگ‌کنگ مخالفت می‌کند، می‌تواند سفر به فرانسه در ماه اردیبهشت ماه را هم از دستور کار خارج کند.

 

..................................

خبرگزاری مهر