آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

مدیریت ناکارآمد 4
نویسنده : آنا - ساعت ٥:٠٧ ‎ب.ظ روز شنبه ٦ مهر ۱۳٩٢
 

نتونستم بی تفاوت باشم . . .  ناراحتتیم کاتای بانوان ایران در سومین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در نخستین رقابت خود متشکل از مهسا افسانه، الناز تقی پور و نجمه قاضی‌زاده به مصاف تیم ترکیه رفت و با نتیجه 5 بر صفر به برتری رسید. سپس در مقابل عراق 5 بر صفر به پیروزی رسید و در نیمه نهایی با تیم قدرتمند و قهرمان دوره قبل مسابقات، مصر، دیدار کرد و با نتیجه درخشان 4 بر یک پیروز شد. اما 30 دقیقه بعد از اتمام بازی به دلیل اعتراض تیم ترکیه و مصر به خاطر نوع پوشش اسلامی تیم ایران، تیم ما بازنده این بازی اعلام شد و از راه یابی به فینال باز ماند! "

"به این ترتیب تیم ایران به دلیل رعایت حجاب، درحالی با اعتراض مصری‌ها از کسب مدال طلا بازماند که مسئولان کاروان وررشی ایران به این تصمیم کادر برگزاری اعتراض کرده‌اند."

ماجرا چه بود؟
" اما ماجرا از این قرار است که انتشار عکسی از تیم کاتای ایران در مسابقات روز نخست واکنش مرضیه اکبرآبادی (معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش در بخش بانوان)  را به دنبال داشته است. 
وی در تماس با مسئولین تیم در اندونزی  به حجاب بازیکنان تذکر داده و خواستار حضور نیافتن نفرات باقی مانده تیم در مسابقات شده بود. این درخواست در حالی از به مسئولان تیم ابلاغ شد که اعضای تیم از حجابی که به تصویب فدراسیون جهانی و اتحادیه آسیا رسیده بود استفاده کرد.
 
بهرام افشارزاده دبیرکل کمیته ملی المپیک، ضمن بیان این موضوع که تیم کاتای بانوان ایران به راحتی می‌توانست مدال طلای مسابقات را به دست بیاورد عنوان کرد: برای این دختران ناراحت هستم. واقعا حیف شد آنها مثل دختران من هستند و کسب مدال طلا حق‌شان بود."


 ...............................................

مهسا ، الناز ، نجمه عزیز! قهرمانانی که طعم شکست را چشیدید!  شک نکنید که شما پیروز نهایی و قهرمان این مسابقه هستید   شما نماد واقعی حال و روز ایرانیان هستید که محدودیتها و تضادها نمیتواند تلاشهای ارزشمندتان  را کم کند. تلاش و موفقیت دوباره شما شرمساری بی کفایتان است. پس ناامید نشوید.