آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

معرفی وبلاگ
نویسنده : آنا - ساعت ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٩ مهر ۱۳۸٥
 

خیلی وقت بود که میخواستم راجع به یکی از بانوان کوهنورد اراکی که اخیرا فعالیت های بسیار چشمگیری داشته با شما صحبت کنم. مژگان صوفی  دوست و همنورد نازنین من  امسال با صعود دیواره علم کوه نشون داد بانوان کوهنورد اراک هم حرف های زیادی برای گفتن دارند. صمیمانه این صعود شیرین را به او و هم تیمی هایش تبریک میگویم و برایش آرزوی صعود های بزرگتر و زیباتر دارم.

..........................

وبلاگ کانون کوهنوردان اراک نیز به تازگی راه اندازی شده که منعکس کننده فعالیت های این گروه در اراک میباشد. میتونید گزارش صعود دیواره مسیر لهستانی های ۵۲ توسط مژگان صوفی و پژمان زعفری را در این وبلاگ ببینید:

.... ساعت 5/15 به اتفاق پژمان در کارگاه اول ایستادیم طول اول طولی طبیعی با درجه بالا بود پژمان سرطناب و من ته طناب صعود میکردیم .این طول را به راحتی صعود کردیم. پس از انتقال میانیها به پژمان طول دوم را شروع کرد در این طول دو کلاهک وجود داشت و همه میانیهای این طول میخ بودند میخهای کاردی انیورسال و...این طول را هم صعود کردیم ویاد حرف مربی ارجمندمان آقای حکی افتادیم که میگفتند پس از صعود یکی دو طول استرستان تخلیه میشه همین طور بود ولی 2 روز قبل از صعودما کوهنوردی از همدان از همین مسیر سقوط کرده و جان باخته بودو تصویر او از ذهن ما پاک نمیشد.....

ادامه مطلب

.........................

سپهر عنوان وبلاگی بسیار آموزنده علمی و آموزشی از همنوردان گرامیم جناب آقای سعید صبور و خانم مینو ضابطیان میباشد که سابقه ای طولانی و درخشان در این عرصه و اطلاع رسانی کوهنوردی دارند .  ترجمه مقالات ارزشمند  گزارش برنامه های دقیق به همراه عکسهای زیبا معرفی کتاب و شخصیت های مطرح و فعال کوهنوردی ایران از ویژگی های این وبلاگ میباشد.

برای آقای صبور و خانم ضابطیان نیز  آرزوی بهروزی و موفقیت دارم. 

.....................