آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

برای من گریه نکن آرژانتین
نویسنده : آنا - ساعت ۱٢:۳٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٤ تیر ۱۳٩۳
 

میخواهم قبل از صحبت راجع به موضوع اصلی این پست دو مورد رو یادآوری کنم.

اول:

مراسم اولین سالگرد گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی فاتحان برودپیک «پویا کیوان»، «آیدین بزرگی» و «مجتبی جراهی» با عنوان "صعودی به قلب‌ها "  سه‌شنبه ۲۴ تیر ماه ۹۳ از ساعت ۱۸ در سالن سبز پارک پردیسان برگزار میشود.  حضور کوهنوردان ، تسلی خاطری برای خانواده های این عزیزان است.

دوم :

دو روز تا پایان مهلت ثبت نام در "نهمین صعود قلم" که دو هفته آینده در "سبلان" برگزار میشود باقیست. از اهالی قلم خواهش میکنم جهت همکاری با آقای صدقی که برای میزبانی این صعود قبول مسئولیت نموده اند ، هرچه سریعتر ثبت نام  نموده و به روزهای آخر موکول نکنید تا برنامه ریزی های صعود بهتر پیش برود.

 

و اما جام جهانی 2014 و فینال و آرژانتین و مسی :

امسال هم تیم محبوب من نتوانست جام را به خانه ببرد و باز ژرمنها بودند که تراژدی سال 90 را تکرار کردند. آلمان همیشه جز برترین هاست اما من هیچگاه فوتبال کلاسیک و ماشینی اونها رو دوست نداشتم.  اما مسی طراوت و زیبایی رو به فوتبال هدیه داد. دنیا به مسی مدیونه . این همون بازیکنیه که نصف درآمدش مستقیم میره یونیسف.

 

مسی سرتو بالا بگیر بخاطر همه کودکانی که پشتوانه و سرپرستشون  بودی.  تو قهرمان زندگی همه جهانی. ما باختیم اما خوشحالم مثل مرد ایستادی و گریه نکردی و دل اونهایی که میخواستند اشکتو ببینند شاد نکردی. خوشحالم که هنگام بالا رفتن از جایگاه برای گرفتن توپ طلایی ، غم سنگین هواداران تیمت را با متانت  بر شانه هایت حمل کردی و به احترام آنها لبخند هم نزدی.

بسیاری از بازیکنان و تیم های مدعی از گروهشون بالا هم نیامدند اما تو تیمت را یک تنه و با سختی تا فینال رساندی هرچندکه با مهاجمان ضعیفی هم تیم بودی که نتوانستند در حد و اندازه  پیراهن آلبی سلسته ظاهر بشوند.

به هر حال باید محکم بایستیم و درد این شکست را تحمل کنیم و به چهار سال آینده امیدوار باشیم.  برای من گریه نکن آرژانتین  ...

 

 
مارادونا - پاپ - مسی ( سه شخصیت محبوب آرژانتینی ها)


توضیح عنوان :  این جمله مشهور بر مزار یکی از محبوبترین زنان تاریخ آرژانتین نوشته شده .. کسی که چیزی از چه گوارای بزرگ کم نداشت .. ایویتا په رون که در زمان خودش یه جورایی رهبر روحی ملت آرژانتین بود و خصوصا طبقه تهیدست و فقیر جامعه علاقه زیادی بهش داشتن و شاید یکی از مهمترین کارهاش ، تلاش برای گرفتن حق رای برای زنان آرژانتینی بود که در سال 1949 موفق به این کار شد و وقتی 3 سال بعد در سال 1952 رادیو خبر درگذشت " ایویتا " ( نامی که مردم براش انتخاب کردن ) رو اعلام کرد اونهم وقتی که فقط 33 سالش بود مردم آرژانتین یک روز تلخ و سیاه و اشکبار رو تجربه کردند ، فقط در مراسم خاکسپاری ایویتا 8 نفر به دلیل ازدحام جمعیت کشته شدن چرا که محبوب خودشون رو از دست داده بودند.