آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

طنز مسی و اسرائیل
نویسنده : آنا - ساعت ٢:۱٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٥ امرداد ۱۳٩۳
 من هم مثل هر انسان دیگری از ستمی که این روزها بر مردم بی دفاع فلسطینی میرود ناراحتم. من هم مانند همه مسلمانان از صهیونیسم بیزارم و آرزویم این است که سرانجام از روزگار محو شود. اما این دلیل نمیشود که انصاف را کنار گذاشته و همه یهودی ها را صهیونیست بدانم و به دین موسی اهانت کنم. این دلیل نمیشود از شعار "نه عزه ، نه لبنان" دست بکشم. چون همچنان معتقدم مردم کشورم نیز با مشکلات و ستم های بیشماری مواجه اند که قلب هر ایرانی آزادی خواهی را به درد می آورد. من نیز با کمک به مستضعفان جهان مشکلی ندارم اما نه زمانی که این کمک از سهم مردم مظلوم کشور خودم برداشته شود.

جنگ اخیر فلسطین و اسرائیل در همه طیف ها و جوامع دو دستگی ایجاد کرده که فوتبال هم از آن مستثنی نبوده و برخی با مقاصد کثیف سیاسی خود میخواهند به طرفداری از رونالدو ،  مسی "بهترین بازیکن فوتبال جهان" را تخریب و متهم به طرفداری از اسرائیل کنند.

حتی رونالدو که در پی کسب اعتبار و محبوبیت است، جسارت و گستاخی را به حدی رسانده که گفته : "کافی است به دعوت رئیس جمهوری اسرائیل پاسخ مثبت بدهم. آن وقت هر سال توپ طلا را به من خواهند داد. اما مظلومیت کودک فلسطینی را از دست نمی‌دهم و آن را به رئیس جمهوری اسرائیل نمی‌فروشم." !!

کنار دیوار ندبه رفتن و ادای احترام به یک دین الهی نه جرم است و نه بوی طرفداری از اسرائیل میدهد. در مورد کمک یک میلیون یورویی هم خداروشکر مسی تکذیب کرد و گفت:

"یک روزنامه فرانسوی با نشر اکاذیب مبنی بر کمک یک میلیون یورویی از سوی من به اسراییل به من تهمت زده است و از این روزنامه به دلیل هتک حیثیت، شکایت خواهم کرد."
مسی تصریح کرد: "نمی‌توان با دولتی که کودکان را می‌کشد، همدردی کرد. من هرگز به رژیم صهیونیستی کمک نکرده‌ام و کمک‌های من فقط برای توسعه بیمارستان‌ها، مدارس و مردم فقیر جهان اختصاص دارد. "