آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

بانوان کوهنورد دانشگاه آزاد قله موستاق آتا را صعود نکردند !!
نویسنده : آنا - ساعت ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٠ مهر ۱۳۸٥
 

به نقل از کوهنوشت:

چندی پیش به تاریخ 85/06/12خبری در رسانه ها از جمله خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران با این عنوان منتشر شد ؛ ایرنا: بانوان كوهنورد دانشگاه آزاد قله موستاک آتا هيماليا را فتح كردند که درهمین کوه نوشت هم پست شد . مطلع شدیم خبراین صعود توسط افراد مطلع تکذیب شده ....

..................

گزارش کامل این خبر در کوهنوشت آمده است اما خلاصه ماجرا اینست که تیم سه نفره حمله متشکل از آقایان احسانی و اسکویی و خانم نعمتی ساعت ۱۱:۳۰ پنجم شهریور ۸۵ به قصد صعود کمپ سه را ترک میکنند و به علت سرمای بیش از حد از ارتفاع ۷۰۴۰ متری باز میگردند. و فردای آنروز از ساعت ۱۲ ظهر تا ۴ بعد از ظهر به بی سیم پاسخی نمیدهند و موقعی که به کمپ اصلی میرسند وانمود میکنند قله را صعود کرده اند در حالی که تجربه صعود های قبلی نشان میدهد زمان صعود بین ۵ الی ۶ ساعت است. آن هم در هوایی مناسب نه در این فصل که شرایط هوا هم نامناسب و حجم برف زیاد بوده است.

این خبر ( البته اگه واقعا راست باشه!! حرفهای خود صعود کننده ها رو که نشنیدم.) برای من که تصمیم  داشتم تازه  تو  تیم کوهنوردی دانشگاه بطور جدی فعالیت کنم بسیار ناراحت کننده بود نمیدونم باید شرمنده بشم یا پشیمون. فقط میدونم حسابی ناامید شدم. یعنی صعود به یک قله عادی هفت هزاری اونقدر ارزش داره که با خبر دروغین صعود تمام آرمانهای با ارزش ورزشمان را زیر پا له کنیم و از یاد ببریم که کوهنوردی اول از همه درس زندگی درس اخلاق درس راستگویی و حقیقت گویی است.