آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

اسکای رانینگ و رای صعود قلم
نویسنده : آنا - ساعت ٩:۱۱ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٥ بهمن ۱۳٩۳
 

- مسابقات مقدماتی اسکای رانینگ 25 بهمن در سمنان برگزار شد و من به علت کمردردی که چند ماهه بهش دچار شدم نتوانستم به مسابقات برسم. هرچند وقتی راجع به اسکای رانینگ بیشتر میخونم و میشنوم ، بیشتر به این یقین میرسم که این رشته ، رشته مورد علاقه من نیست. اسکای رانینگ دوی کوهستانه و با کوهنوردی سریع خیلی تفاوت داره. در اسکای رانینگ باید دونده باشی و اگر این وسط کوهنورد هم باشی چه بهتر. اما برای یک کوهنوردِ صرف مثل من که در طول هفته یک دقیقه هم ورزش و تمرین دو نمیکنه ، اسکای رانینگ آسیب زننده هم هست. کما اینکه اکثر مسابقاتی که در یوتیوب از این رشته دیدم در مسیرهای کم ارتفاع و کم شیب و تپه ای برگزار شده و مسیر های پرشیب ، برفی ، مرتفع ، دست به سنگ و ... به ندرت بوده.

حالا توی ایران باز یک فیلترهایی برای کوهنورد بودن ( مثل کارآموزی ) و یا هدفی همچون قله مرتفع دماوند (که فقط برای آقایان اجرا شد ) در نظر گرفته شد که جای شکرش باقیه. از مسئولان خواهش میکنم در کنار "دوی کوهستان" برای "کوهنوردی سریع" هم فکری بکنند.

در مسابقات سمنان دوست خوبم ماهزاده نجار مجددا نفر اول بانوان شد که همینجا جا داره بهش تبریک بگم. البته ماهزاده عزیز با توجه به صحبت های بالا دونده نیست. او یک کوهنورد دونده دوچرخه سوار  یا بهتره بگم یک ورزشکار تمام عیاره و میتونه الگوی خوبی برای بانوان کوهنوردمون باشه.

 

- و اما صعود قلم،

راستش اصلا متوجه نشدم کی فراخوان دادند برای میزبانی و کی فراخوان دادند برای رای گیری و الان هم عده ای  دلخورند برای استقبال کم وبلاگنویسان. شاید یکی از علت هایش هم همین باشد، ضعف در اطلاع رسانی. وبلاگ صعود قلم هم باز نمیشود برای رای دادن و نمیدانم مشکل چیست! (البته از قصورهای خودم نمیگذرم و همه را قبول دارم)

با همه این اوصاف و  علی رقم همه بدبینی ها و محافظه کاری های تازه کار جان، به احترام سه سال داوطلب میزبانی خانم شکوفه فر و طبع بلندشان رای من به کویر همت آباد است. فرصت رفتن به قلب خراسان و کویر و قائن و مقبره بوذرجمهر شاید تا آخر عمر برایم پیش نیاید. پس این فرصت را غنیمت میشمرم . آن هم در کنار دوستان خوبم.

دوستان عزیز وبلاگ نویس ، مهلت رای گیری رو به اتمام است.  خواهش میکنم در این رای گیری و برنامه شرکت کنید. ممنون