آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

بنرهای وندالی
نویسنده : آنا - ساعت ٩:٥٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٩ تیر ۱۳٩٤
 

وندالها فقط اون دسته افراد اسپری به دست نیستند که به جون سنگ ها و صخره ها افتادند تا با ضربه زدن به محیط زیست ، به خیال خامشون اسم کوچیکشون رو جادوانه کنند.

گاهی این وندالها به شکل دیگری ظهور میکنند. بنرهای یادبود صعود اگرچه جزئی از وسایل ضروری و اجتناب ناپذیر گروه های  کوچک و بزرگ کوهنوردی شده ، اما نمیدانم به جای گذاشتن شان در کوهستان  و قاب کردن شان بر سنگ ها و دیوارها از چه نیتی سرچشمه میگیره!  میل به جاودانگی؟! خودنمایی؟!! تبلیغات؟!!! ناآگاهی؟ !!!!

 

عکس با نمای بزرگتر

. . . . .

از سوی دیگر راهبند مسیر جنوبی دماوند، که حالا از زنجیر به تیرآهن تبدیل شده و اگر مدیریت نشود احتمالا سال آینده کوهنوردان با دیوار بتنی مواجه خواهند شد!  با مذاکرات و جلسات متعدد فدراسیون و شهرداری رینه مقرر شد این راهبند همچنان بماند اما از ورود خودروهای شخصی به جهت حفظ محیط زیست منطقه جلوگیری بعمل آید و کوهنوردان از خودروهای مستقر در قرارگاه پلور یا رینه استفاده کنند. ولی عکسهای زیر خلاف این توافق نامه را نشان میدهد و به بی اعتمادی ما به مسئولان و اهالی رینه و تصور سودجویی آنها می افزاید!

عکس با نمای بزرگتر

. . . . .

 

این هفته افتخار داشتم سی و ششمین صعودم را در معیت آقای ساقیان (رکورد دار دماوند)باشم. این شقایق زیبا تقدیم به ایشان به خاطر حمایت ها و خوبی هایشان.

Damavand 36// 94.4.5