آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

پیگیری فدراسیون در رابطه با راهبند مسیر جنوبی دماوند

همانطور  که در پست قبلی راجع به زنجیر کشی اول جاده خاکی دماوند و اخذ ورودیه ، توضیح دادم و اعتراض خودم رو به این موضوع مطرح کردم، امروز متن نامه سرگشاده آقای زارعی رو دیدم خطاب به ریس شورای عالی استانها در رابطه با همین موضوع  :

 

جناب آقای دکتر چمران رئیس محترم شورای عالی استان ها 

با سلام و احترام

ضمن سپاس از توجهات و عنایات همیشگی جناب‌عالی، به استحضار می‌رساند؛ با توجه به گسترش ورزش کوه‌نوردی و گردشگری ورزشی در سطح کشور طی سال‌های اخیر، متأسفانه شوراهای اسلامی روستایی به منظور کسب درآمد از این صنعت، خودسرانه اقدام به وضع قوانینی چون اخذ وجه از گردشگران و کوه‌نوردان در مبادی ورودی روستا می‌نمایند که در تضاد با گسترش ورزش همگانی بوده و طی ماه‌های اخیر منجر به اعتراض و حتی گاهاً برخوردهای فیزیکی میان این افراد و عوامل شوراها در مبادی ورودی روستاها گردیده است.

نمونه چنین رفتاری در حضور غیرمسئولانه و کاسب‌کارانه شهرداری شهر رینه در مبداء ورودی کوه دماوند که کیلومترها خارج از حوزه اختیاری شهرستان رینه قراردارد، هر هفته با اعتراضات گسترده کوه‌نوردان همراه می‌باشد. لذا از آن مقام محترم تقاضا می‌شود دستورات لازم را جهت جلوگیری از ایجاد راه‌بندهای غیرقانونی این افراد صادر نمایید. پیشاپیش از بذل عنایت و دستور مساعدتان کمال تشکر و امتنان را دارم. 

 

   رضا زارعی رئیس فدراسیون   رونوشت: ​   ـ بخشداری محترم لاریجان؛ جهت استحضار ​   ـ کارگروه پناهگاه‌ها ​   ـ ریاست محترم شورای اسلامی شهر رینه؛ جهت استحضار ​   ـ جناب آقای دکتر غلامرضا شعبانی‌بهار، معاون محترم توسعه ورزش همگانی؛ جهت استحضار ​   ـ جناب آقای دکتر شجیع؛ ریاست محترم دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان؛ جهت استحضار

 

  
نویسنده : آنا ; ساعت ۱٢:٢۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳ امرداد ۱۳٩٥
تگ ها :