آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

!!!!
نویسنده : آنا - ساعت ٩:۳۳ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٧ اسفند ۱۳۸٥
 
کمپانی برادران وارنر (Warner Bros) در حال اکران فیلمی است که شرحی اغراق آمیز از داستان حمله سپاه هخامنشی به فرماندهی خشایارشاه به سرزمین های یونان است. در این فیلم ایرانی ها انسان های وحشی و نخراشید و هیولا صفت با شکل و شمایلی منکر نشان داده شده اند که دشمن آزادی و دموکراسی هستند و آمده اند تا یونان – یگانه امید کره زمین برای دموکراسی و آزادی – را لگدمال کنند و اینکه چگونه 300 جنگجوی جان بر کف اسپارتی در تنگه ترماپولی راه را براین لشگر یک میلیون نفری بسته اند و چطور مردانه تا آخرین نفس جنگیده اند تا ایرانیان را به زانو درآورند.

کاری نداریم که در واقعیت تاریخی این گروه مدافع که بیش از 1000 نفر بودند توانستند با بهره گیری از موقعیت سوق الجیشی تنگه ترماپولی حدود سه روز مانع از پیشروی لشگر ایران بشوند و در نهایت همگی به هلاکت رسیدند و بعد از سقوط تنگه، آتن پایتخت یونان به تسخیر ایرانیان درآمد. شرح کامل این ماجرا را می توانید اینجا بخوانید.

صرفنظر از اینکه این فیلم را بر مبنای کتابی مصور به همین نام ساخته اند (اثر داستان نویس و تصویر پرداز آمریکایی فرانک میلر) و ترکیب تصویربرداری و گرافیک آن مشابه فیلم Sin City است (داستان مصور دیگری از همین شخص)، و بیشتر به افسانه های تخیلی می ماند تا واقعیت ، از آنجا در داستان از اسامی واقعی استفاده شده است و نام مکان ها نیز واقعی است، می توان نتیجه گرفت ساخت این فیلم اقدامی است در جهت تخریب وجهه و چهره ایرانیان در سراسر دنیا و دادن پیش فرضی نادرست از آنچه پارسی ها از دیرباز بوده اند و اکنون نیز هستند.

متوجه شدم که یک عریضه اعتراض آمیز اینترنتی از جانب دوستان راه اندازی شده و از ایرانیان سراسر دنیا دعوت شده تا در امضاء آن شرکت کنند. در این عریضه ضمن اعتراض به تحریف تاریخ و حمله به فرهنگ و شخصیت ایرانی ها، از کمپانی وارنر خواسته شده تا توضیحنامه و پوزش خودش را نیز اعلام کند.

برای دیدن عریضه و امضاء آن اینجا کلیک کنید

اگر تمایل دارید پیش پرده این فیلم را ببینید اینجا کلیک کنید.

لطفا لینک عریضه را برای دوستان و آشنایان خود نیز بفرستید و اگر وبلاگ دارید در وبلاگ خود معرفی کنید.