آناپورنا

وسیع باش..... و تنها..... و سربه زیر ..... و سخت

باز هم حادثه
نویسنده : آنا - ساعت ٦:٤۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸٦
 

بچه های وبلاگنویس در دومین حرکت خودجوش خود دوشنبه عازم منطقه اشترانکوه و دریاچه گهر شدند با شعار :  صعود ایمن  کوه پاک  تفکر گروهی !!

 متن کامل بیانیه این صعود متعاقبا اعلام خواهد شد.طی آخرین تماسی که با استاد مشولی داشتم همگی سالم و سلامت بودند علی قادری هم به همراه تیم وبلاگنویسان قله سنبران را صعود کرده و به دریاچه برگشته اند و قرار است طی یک حرکت نمادین در جهت حفظ محیط زیست کوهستان گروه تاریانا اقدام به جمع آوری زباله از اطراف دریاچه بنماید که کاری بس شایسته و زیباست. به تمام دوستان عزیزم خسته نباشید میگویم.

 شعار این صعود  ؛کوه ایمن؛ به جهت اتفاقات و حوادث ناگواری بود که اخیرا در دنیای کوهنوردی شاهدش بودیم و امیدوار بودیم که دیگر از این دست حوادث برای همنوردان عزیزمان رخ ندهد که با شنیدن خبر فوت یکی از کوهنوردان سقزی در اثر سقوط به یخچال که تاثر و تاسف مان را برانگیخت پی بردیم تا رسیدن به مرحله ای که برنامه های کوهنوردی ما از ضریب ایمنی بالایی برخوردار باشد و تا رسیدن به فرهنگ صحیح صعود فاصله داریم و اشترانکوه باز نشان داد مانند توچال و علم کوه همچنان کانون حوادث مرگبار کوهنوردیست.

با ابزار تاسف و همدردی با دوستان و خانواده این کوهنورد عزیز باز هم بر  ؛صعود ایمن  کوه پاک و تفکر گروهی ؛ تاکید کرده آرزوی سلامتی برای همه کوهنوردان عزیز را داریم.