سد طالقان

...

این هفته قرار بود به یاد دوستی (!) برم دماوند غربی. کوله ام رو هم بسته بودم. اما آخرش دیدم اصلا نمیتونم. روزهای سخت و خسته کننده ای رو پشت سر گذاشته بودم. برنامه رو تغییر دادم به شبونه توچال. اما حتی اونم  از اراده ام دور میدیدم. آخرش تبدیل شد به جاده چالوس و چون جاده یکطرفه بود سر از طالقان درآوردم. خیلی وقت بود دنبال فرصتی بودم به این منطقه که قدمتی 4500 ساله داره سری بزنم. یاد نوید و کل کل هاش افتادم که میگفت برای رفتن به طالقان باید ویزا داشته باشم! به این فکر میکردم که اگه کمی از مسیر این کوه ها به سمت شمال صعود میکردیم به علم کوه میرسیدیم و به دوستامون که الان در جدال با گرده  آلمانها هستند سلامی می کردیم. هرچند اینجا به یادشون کنار سد یه املت خوشمزه افطار کردیم.

120 کیلومتری شمال غرب تهران. در مسیر اتوبان تهران-قزوین. حتما دقت کنید بعد از زیرگذر خروجی طالقان و زیاران رو رد نکنید تا مثل ما مجبور نشید برید تا قزوین دور بزنید !!!

کنار سد غروب غم انگیزی را به تماشا نشستیم. ممنون از دوستان خوبم که منو تنها نگذاشتند و همراهم شدند: سولی- فرح- محبوبه.

 

سد طالقان- مرداد 1390

/ 33 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شهرام عباس نژاد

سلام جهت اصلاح و اطلاع : طالقان اسم روستا نیست . طالقان نام یک منطقه است با تیترکشوری شهرستان ، به مرکزیت شهرک(بعضا شهر طالقان مینامند) و دارای سه منطقه بالا طالقان - پایین طالقان و میان طالقان .که جمعا در حال حاضر شامل 78 روستاست . در محل سد خاکی موجود قبلا و در گذشته دور به علت عوارض زمین دریاچه ای بوده که این عارضه ناگهان میشکند و دریاجه در دشت قزوین جاری می شود . مسیر پراچان به حصار چال یکی از زیباترین مسیرهای دسترسی به منطقه تخت سلیمان و علم کوه است و سابقه گذر چند هزار ساله دارد .

رضا ( راز کوه )

سلام بر خلاف نظر کیخایی چه غروب قشنگی شاد شاد باشی

امین معین

گرده جای شما خالی بود... یاد اون برنامه تاریخی افتادم![چشمک]

کوهسار

عکسا خوب شده نه خسته خانم گل ما هم جات خالی... اتفاقا از آرش جویای اوضات شدم گفت... بی نظیر بود ای کاش بودی

كوهستان تنها

سلام عكسهاي فوق العادهاي شدن پايدار باشيد و استوار[گل] به ما هم سر بزنيد خوشحال ميشيم

تازه كار

صعودش رو تبریک و از دست دادن خاله اش رو بهش تسلیت می گم. متاسفانه روحیه خوبی نداره و شیرینی صعود ازش گرفته شده.

مهرداد

فراي رفتن به طالقان چقدر مصيبت كشيديد !!

محسن صادقیان

نوید خان درست گفتن ولی قدم شما روی چشم ! برا شما پاسپورت میفرستیم اصلا ! جناب عباس نژاد صحیح فرمودن ولی در مورد شهر طالقان بین علما اختلاف هستش که ولش کن ! این مسیر پراچان به حصار چال معرکه است . کلا روستای پرچان معرکه است چون از این روستای کوچیک میشه به بیش از 30 قله ی بالای 3500 متر صعود کرد که از جمله ی این قله ها علم کوه ، لشکرگ ها ، خرسان ، گردون کوه و.... نام برد . یه جورایی بهشت کوهنورداست .