ِAnnapurna's dream

"رویای آناپورنا" عنوان فیلمی درباره زندگی دختر کوهنورد ایرانیست که با وجود مشکلات و سختی های پیش رو چه در وجود خودش و چه در فرهنگ جامعه ای که در آن زندگی میکند روحش همیشه بر بلندای آزاد قله های دور و قلبش برای دیدن زیبایی و عظمت واقعی آنچه به نام کوه تمام این سالهای کوتاه عمر او را شیفته و مسحور کرده میتپد و وجود کوچکش رویای بزرگی در سر میپروراند.

دیدن حس کردن لمس کردن و رسیدن به قله های سپید و یخی هیمالیا  برایم همیشه یک آرزو بوده است. حال اگر بین تمام قله هایش آناپورنا را برگزیده ام نه به خاطر همنامی با وبلاگم بلکه تاثیر بسیار زیادی بود که کتاب "جایی برای زنان روی قله آناپورنا" در من به جای گذاشت. یادم  می آید کتاب را یک شبه خواندم و آن شب تا صبح خواب به چشمانم نرفت. دریچه ی تازه ای به رویم باز شده بود. این کتاب مرا متحول کرد. هر شب برای ایجاد انگیزه چیزی بهتر از خواندن چند صفحه ای از این کتاب نداشتم سپس با انرژی فراوان تا سالن ورزشی یا پارک نزدیک خانه میدویدم و به شدت تمرین میکردم. خودم را همیشه وامدار این کتاب و نویسنده محبوب و دوست داشتنی اش آرلن بلام میدانم.

این فیلم به کارگردانی آقای داود فروغی مراحل تدوین را پشت سر میگذارد و اگر بموقع آماده شود جهت شرکت در جشنواره فیلم مستند تورنتو ارسال خواهد شد. آقای فروغی ابتدا در صدد ساخت مجموعه فیلمی از زندگی زنان ماجراجوی ایرانی بودند که بعد از گفتگو و مشورت قالب موضوع فیلم به زنان کوهنورد بدل شد. چنانچه این فیلم با اقبال خوبی روبرو گردد ساخت قسمت های بعدی این مجموعه با حضور زنان کوهنورد خوبمان با هدف شناخت و معرفی شان به جامعه ورزشی و عموم مردم جهان آغاز خواهد شد.

 

....

 پی نوشت:  زنانی از جنس کمپین بی هیچ ترسی از جاذبه ی زمین-- مهری جعفری

.

/ 148 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آنتی

اصلا ای رضا نظام دوست تو همون اول انقلاب هم عکس امام را توی ماه مونتاژ کردی و از همون موقع اسمت را گذاشتند نظام دوست این را فرامرز و شاهین(ملیجک) کشف کردن واقعا که این کارها چیه میکنی؟!!!!

کک

شاهین شاهین شاهین . فتح

شاهین

نه من نمیگم خیلی کوهنورد سریع و ماهری هستم و بالاترین ارتفاه صعود شده من هم کوه دنالی در آلاسکا بوده با ارتفاع 20000 فوت آن هم در تابستان چون زمستان آن کشنده است ولی مساله دروغ گفتن بعضی از این کوه نوردهای تازه به دوران رسیده حرفه ای نما هست مگر مسنر این همه به دنیای کوهنوردی دروغ گفته؟ اگر گفته بود که این همه محبوب نمیشد ولی این گروه نانگا حتا افسر رابط پاکستانی را وادار به دروغگوئی کردن من از آدم دروغگو بدم میاد و خودم دروغ نمیگم در مورد قدرت کوهنوردی من هم لاف بیخود نزنید بهترین رکورد من روی شمال شرقی دماوند در تابستان 2 روز و در زمستان با احتساب هوای بد 5 روز بوده که اصلن رکورد خوبی نیست اما تنها بودم و مثل این آقای ابوالحسنی شست پام نرفت توی چشمم برای اینکه از وسائل فنی خودم در زمان لازم استفاده درست میکردم و داستان الکی در مورد صعود های مجازی خودم برای دیگران نمی بافتم حالا انشاله پای ایشون خوب بشه اگه نشد کاظم فریدیان یک دگزتامتازون میزنه تو رگ ایشون و خوب میشه

شاهین

یک نکته دیگر در مورد فیلم به ظاهر صعود نانگا اینه که اگر این فیلم واقعی بود در همان هفته اول برگشت گروه از پاکستان باید شاهد انتشار آن بودیم چون فیلم ویدئو به سرعت قابل پخش است دومت در لحظه ای که دوربین به داخل ابر و مه شیرجه میزنه بهترین فرصت برای تغییر زوم دوربین از حداکثر به حداقل است هر فیلمبردار آماتوری با دیدن این صحنه ها میتونه به صحت آن شک کنه

شاهین

خیلی جالبه که لیلا اسفندیاری زمانی که پرچم کلوب دماوند را باز میکنه با فریدیان میگه که از پرچم فیلم بگیر ولی نمیگه که بریم روی روی قله و از درکنار نبشی آن ایستاده یا بنشینیم و فیلم بگیریم خیلی جالبه اینطور نیست به نظر دوستان؟؟؟؟؟

کک

انا شاهین خودتی یا اگر کسی دیگه هستی شاهین, دماغت که هیچ اق دایی مبارک هم میسوزه تو و همه ادمهای امثال تو[نیشخند]

حسین جوشقانی

سلام تبریک میگم امیدوارم همیشه موفق باشی منتظر فیلمت هستیم [لبخند] بای عزیزم

محمد

خیلی جالبه منتظر خبرهای بیشتری هستم امیدوارم برای بچه های کوهنورد ایران نمایش بذارین حتما

آنتی

ببخشین تو رو بخدا

محسن صادقیان

امیدوارم این فیلم هرچه زودتر تمام و به باراز ارائه بشه . شاید این فیلم هم مثل کتاب زیبای جایی برای زنان بر روی قله آناپورنا سرلوحه ای برای ایجاد یه اعتماد به نفس عالی برای تمام مردم بشه . موفق باشید