قله سبز

هميشه همينطور بوده كه بعد از مدتي تنبلي و ننوشتن قلم سنگين ميشه و دست به نوشتن نميره.

سلام. حال دوستاي عزيزم چطوره؟

آدم ديگه نميدونه چي بايد بنويسه . حرفها تلنبار ميشه  و آخر سر هم ناگفته باقي ميمونه!!

آخر هفته خوب و پرباري بود. از خيلي جهات. اصلا اين روزها روزهاي خوبي است. با اينكه محل كار اتفاق خاصي نيفتاده جز اينكه مدير عوض شده و كلاس درس هم حال و روز خوشي نداره  اما من خوشم.  شايد چون پاييز شده.  پاييز رو دوست دارم . اين روزها سعی میکنم از هر فرصتي هرچند كوتاه براي قدم زدن استفاده كنم و از محيط بسته  كار كلاس و يا خونه خارج بشم. دلم ميخواد اين فصل تا ميتونم برنامه برم. برم به كوه و دشت و دمن. نفس بكشم. ببينم و غرق شوم  در پاييز. برم جاهاي قشنگي كه ميدونم تو اين فصل زيبايشون دو چندان ميشه. مثل همین روستاي سپيدستان و شمشك كه ديروز اونجا بودم. يادش به خير. اما تو ماشين متاسفانه اون بحث آزادي عشق و نوستالوژي با دوستان اونقدر بالا گرفت كه نفهميدم كي رسيدم تهران چه رسد به اينكه اون جاده زيبا رو هي تماشا كنم و هي لذت ببرم.

بعد ازظهرچهارشنبه با  دوستي قدم زنان رفتيم و رفتيم تا رسيديم به جايي كه هميشه هر وقت  خودمو گم ميكنم بايد اونجا برم و پيداش كنم. رفتيم كوه. پس كوچه ها كافه هاي بين راه دربند را قدم زنان بالا رفتيم و قدم زنان برگشتيم!!!!  فردا شبش براي افطار تنها رفتم همونجا. چقدر حرف داشتم كه به خودم بزنم. در سكوت و تاريكي بالا رفتم. سنگين رفتم سبك برگشتم.

اين روزها زياد به خودم فكر ميكنم. حس خوبي نسبت به اطرافم و خودم دارم. ساكتم . ميبينم. گوش ميكنم. شادم.  اما نميدونم چرا! سعي ميكنم اين شادي ام را حفظ كنم  كاش دائمي بود اما ميدونم با تموم شدن پاييز رنگ احساسم هم عوض خواهد شد. اين روزاي رنگي و خنك,  زياد دوام نمياره. قدر بايد دانست!!

تو اين سالها ماه رمضون به اين شيريني نداشتم . چه زود گذشت. افسوس و صد افسوس!! روز اولش را با دماوند آغاز كردم و بر بام ايران ايستادم. در اين سي روز همش در صعود و فرود بودم بر فراز و فرودهاي زندگي! و روز آخرش را بر بلندای قله سبز و زيباي كلون بستك به اتمام رساندم. آخرين افطاري اين ماه سوپي خوشمزه بود و لحظاتي به ياد ماندني پس از فرود از تيغه هاي شرقي قله. از توي چادر غروب  قرمز رنگ خورشيد را نگاه ميكردم و آخرين دقايقش با حزني و اندوهي حسرت بار از تمام شدن اين روزهاي خوب برايم تمام شد!

شب به جريمه اينكه كيسه خواب سبك تابستاني ام را برده بودم بر عكس بقيه مجبور شدم تو چادربخوابم و لذت تماشاي آسمون پرستاره رو از دست دادم. شب سردي بود. خيلي سرد و تا صبح عيد خواب به چشمانم نرفت. شنبه صبح  تا چشم باز كردم ديدن منظره اي زيبا از خط الراس كلون بستك به سركچال كه پيش روي من قرار داشت در آنروز آفتابي و لطيف بهترين عيدي بود كه خدا به من داد.   

قله  برف گرفته سركچال مرا به خود ميخواند . . . 

من بسويش دويدم . . .

........

30kf1c0.jpg

نمايي از خط الراس كلون بستك به سركچال (سمت راست) و قله هاي برج و خلنو(سمت چپ)

غروب خورشيد در پس قله كلون بستك

/ 61 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی

آسونه!!! zsajed2@yahoo.com

جودکی

در غم ما روزها بی گاه شد روزها با سوزها همراه شد روزها گر رفت گو : رو باک نیست تو بمان ای آنکه جز تو پاک نیست

محمد

با اجازه خانم فرآهانی پيام به ؛تهران کوه؛ با تشکر از اظهار لطفی که به کوه نوشته ها و عکسهای من داشتید.... عنوان وبلاگ من يادداشتهای کوه است اصلاحش کردم . حالا لطفا اون دو تا علامت تعجب را از جلوی اسم من برداريد. باز هم ممنونم!

K2

سلام آنا ما هنوز زنده ام

همنورد

سلام !واقعا اين همه گروه توی کشور رو لينک کرديداما ...دست شما درد نکنه !پس گروه شاهين کو؟

سلام...

زهره

سلام آنا. وبلاگتون رو به لينک هام اضافه کردم. راجع به نوشتن راجع به کوه و سنگ هم ممنون که ياد آوری کردی... حتما مينويسم..

مجتبی کيانی

سلام.وبلاگ جالبی داری در لينکهاتون سايت دانشگاه تهران رو زديد که به خاطر پاره ای مشکلات الان به روز نمی شه.خواهشا اگه امکان داره اين آدرسی رو که براتو گذاشتم به عنوان وبلاگ انجمن کوهنوردی دانشگاه تهران لينک کنيد. ممنون