هم هوایی

من و بیتا - قله دماوند غربی

 

آخر هفته پیش هم به دماوند گذشت. با دوستانم بیتا و کاظم پنجشنبه صبح زود از پارکینگ غربی یکروزه قله را صعود کردیم و از مسیر جنوبی برگشتیم.  من بارگاه پیش امین و تیم آلمانی اش که برای صعود از جنوبی آمده بودند موندم  و بیتا و کاظم برگشتند تهران. مسیر جنوبی و خصوصا بارگاه مملو از جمعیت بود. دست برقضا آب پناهگاه هم قطع شده و همه آب معدنی ها هم فروخته شده بود. کمبود آب باعث شده بود صف طولانی ای برای برداشتن آب از لوله ای که قطره قطره ازش آب می اومد تشکیل بشه. ناراحت کننده اینکه با وجود این همه تبلیغات برای آلوده نکردن محیط کوهستان و همایش هفته گذشته و این همه تذکر و خواهش و آموزش، باز به هر طرف که نگاه میکردی امکان نداشت زباله نبینی! صبح زود بیدار شدم. امروز، روز هم هوایی تیم امین و دوستانش بود. البته اونها اصرار داشتند همین امروز قله را صعود کنند چون دو روز قبلش توچال بودند اما امین موافقت نکرد. 

احساس خستگی نمیکردم برای همین تصمیم گرفتم امروز هم برم قله. نکته جالبش این بود نسبت به صعود دیروز یک ساعت و نیم تایم صعودم کمتر شده بود.

شاید به خاطر هم هوایی بود.چشمک

damavand33-32

/ 11 نظر / 86 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پریسا

سلام آنای عزیز. تبریک خانوم. منم دارم میام! پیش به سوی دماوند[هورا]

امید

دروددددددددددددددددددد.....

طلوع کوهستان

خراسونیا باید یه برنامه بزارن که هر یه ماه بیان دماوند رو پاکسازی کنن

کوهسار

ایول همیشه به کوه شاد و باشکوه

سمیرا

سلام. همیشه بر فراز باشید.

اسمعیل

سلام خبر فعالیتهای ورزشی خود یک حرکت مثبت است و ایجاد انگیزه برای دیگران - که ممکن است کمی تنبل شده باشند - می نماید. موفق باشدی

روشن قوامیان

درود و خدا قوت

فرید

درود و عرض ادب جسارتا شما این هفته پنجشنبه دماوند نبودین؟ فکر کنم شما رو اونجا دیدم که با یک تیم خارجی بودین، فکر کنم. ولی اونقدر دود گوگرد آزار دهنده بود که نتونتستم درست تشخیص بدم شما بودین یا نه. میدونم فضولیه اما فقط می خوام بدونم حدسم درست بود یا نه البته شما منرو نمی شناسین و من 2-3 باری شانس اینرو داشتم که سرکار رو بعنوان خانم رکورد دار سرعت توچال تووی مسیر توچال ببینم و از وبلاگتون شما رو بشناسم شاد و برقرار باشین

محمد خلیلی نسب

در صعود امسال کلی زباله جمع کردیم و با خودمون پایین آوردیم ( بیشتر بخاطر عودت ودیعه ای که محیط بان موقع اومدن ازمون گرفته بود و بازپرداختش در مقابل تحویل زباله بود :) ) از شوخی گذشته اینکار محیط بانی میتونه خیلی موثر باشه و ایکاش در جاهای دیگه هم به اجرا در بیاد. تایم صعودتون در مقایسه با غربی یک ساعت ونیم کم شده بود! مگه زمان صعود این دو مسیر متفاوت نیست؟ ( تجربه صعود از غربی رو نداشتم )