انصراف از یارانه اختیاری است

من خودم از اون دسته آدمهایی بودم که به دلایل انسانی و اخلاقی !! میخواستم از دریافت یارانه انصراف بدم اما امروز توی خبرها ( نمیدونم چقدر درست باشه!) خوندم نزدیک به هفتاد میلیون نفر ثبت نام کردند. یعنی با وجود این همه تبلیغات همه به جز من ثبت نام کردند؟ این شد که رفتیم که ما هم ثبت نام  کنیم اما نتونستیم. شما که تونستید بگید چکار کردید؟ هر سری یک خطا میگیره با اینکه تمام اطلاعات رو درست وارد میکنم!
یاد مطلب با مزه آیدین سیار سریع افتادم که در همین مورد نوشته و خوندنش خالی از لطف نیست:
نیشخند
. . .
ما از آنجایی که خودمان از سرویس‌های جاسوسی و بهداشتی غرب پول می‌گیریم برای دریافت یارانه اقدام نکردیم ولی دیروز که همسایه‌مان داشت به صورت اینترنتی فرم دریافت یارانه را پر می‌کرد ناخواسته چشممان به صفحه کامپیوترش افتاد و با کمی دقت در سوالات احساس کردیم دولت با مردم رودربایستی دارد و حرف دلش را نمی‌زند. برای همین من پیشنهاد می‌دهم فرم سوالات سایت رفاهی را به کل عوض کنند و روند ثبت نام اینترنتی به روش زیر تغییر پیدا کند:

مرحله اول: شماره حساب سرپرست خانوار را وارد کنید. غلط وارد کردن شماره حساب به معنای انصراف از دریافت یارانه و مستلزم جریمه نقدی یا تنبیه فیزیکی به تشخیص کارشناس قضایی خواهد بود.

مرحله دوم: متقاضی گرامی! آیا واقعا خود را مستحق دریافت یارانه می‌دانید؟ :
 بلی / خیر

مرحله سوم: متقاضی گرامی! ناموسا خود را مستحق دریافت یارانه می‌دانید؟ ناموساها! :
بلی / خیر

مرحله چهارم: آیا می‌دانید دریافت یارانه از سوی شما چه صدمات جبران‌ناپذیری بر پیکر نحیف اقتصاد کشور وارد می‌کند؟
الف: نمی‌دانم و ثبت‌نام می‌کنم /
ب: می‌دانم ولی چون بی‌شعورم باز هم ثبت نام می‌کنم (این سوال صرفا در جهت تحقیر متقاضیان است و اثر دیگری ندارد)

مرحله پنجم: درآمد ماهانه سرپرست خانوار چقدر است؟ :
الف: زیر ششصد هزار تومان 
ب: بین ششصد هزار تومان و یک میلیون تومان 
ج: بالای یک میلیون تومان
نه! ساده نباشید! این پایان ماجرا نیست. در دل همین مرحله پنجم مرحله‌ای دیگر نهفته است! به این شکل:

در صورت انتخاب گزینه ششصد هزار تومان پیام زیر برای مخاطب ارسال می‌شود: آیا جان مادرتان را قسم می‌خورید؟
الف: جون مادرم رو قسم می‌خورم 
ب: جون مادرم رو قسم نمی‌خورم و انصراف می‌دهم 
ج: مادرم فوت کرده
برای انتخاب‌کنندگان گزینه ب پیامی ارسال نمی‌شود. در واقع تلویحا گفته می‌شود اینها زدن ندارند، اینها را خدا زده با این میزان درآمد!
در صورت انتخاب گزینه بالای یک میلیون تومان سوالات کامپیوتر طوری طراحی شده که متقاضی را با وجدانش روبه رو کند: برادر/خواهر گرامی! فکر می‌کنید با این میزان درآمدی که دارید گرفتن یارانه اقدامی انسانی است؟
الف) غیرانسانی است و انصراف می‌دهم. 
ب) وجدان ندارم و ادامه می‌دهم.

مرحله ششم: هموطن گرامی! آیا می‌دانید  دولت به خوداظهاری اکتفا نکرده و در مرحله بعدی دست به راستی‌آزمایی می‌زند؟ :
الف: غلط کردم انصراف می‌دهم.
ب: برو از خدا بترس! ادامه می‌دهم.

مرحله هفتم: متقاضی گرامی! دیگر با چه زبانی بگوییم انصراف بدهید؟
الف: فارسی
ب: انگلیسی
ج: ژاپنی
د: بلغاری

مرحله هشتم: آیا می‌دانید کسانی که از دریافت یارانه نقدی انصراف نمی‌دهند 40 درصد بیشتر از کسانی که از دریافت یارانه نقدی انصراف می‎‌دهند مبتلا به سرطان روده بزرگ می‌شوند؟:
الف: نمی‌دانستم، انصراف می‌دهم. 
ب: یارانه‌هایم را جمع می‌کنم، شیمی‌درمانی می‌کنم، به امید خدا خوب می‌شم!

بعد از این سوال و وقتی متقاضی گزینه ب را انتخاب کرد ناگهان با لینک‌های رنگارنگ و عجیبی مواجه می‌شود. لینک هایی با عنوانِ «جنیفر لوپز در استخر + عکس + فیلم + سند»، «اگه گرمته بیا تو 18+ »، «عکس‌های سرپرست خانوار پسند» و «الکسیس ت در کلاردشت + عکس» جلوی روی سرپرست خانوار قرار می‌گیرد! سرپرست خانوار هم که می‌بیند بعد از سال ها شانس در خانه‌اش را زده لینک‌ها را باز می‌کند و در کمال ناباوری می‌بیند دولت به او رکب زده و همه آن لینک‌ها، لینک‌های انصراف از دریافت یارانه نقدی بود.
به این ترتیب دولت با انصراف 95 درصد از مردم گامی دیگر در جهت پویایی اقتصاد و نشاط اکونومیک برمی‌دارد! البته اگر سایت رفاهی را با این شرایط فیلتر نکنند.
/ 13 نظر / 44 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسن صداقتی

باسلام کوهنوردان عزیز چون همیشه در دامان طبیعت هستند واز مواهب طبیعی برخوردارند لذا مجالی برای گشت وگذار در خیابان ومصرف بی رویه سوخت را ندارند بنابراین مشمول یارانه سوخت نخواهند شد

حسن صداقتی

راستی روزتان مبارک البته هفته شده با عنوان هفته گرامیداشت مقام ومنزلت زن

نیما

خیلی خوب بود[قهقهه]

تاتا

افرادی می بینم که پول شارژ خونشون 1 میلیون اونوقت برای یارانه ثبت نام کردن. پول دو دست مانتوشون بیشتر از کل پول رایانه ایه که تو سال می گیرن . نه من ثبت نام نکردم چون اعتقادم اینه که باید تنها به 40% جامعه تعلق بگیره، هیچ جای دنیا اینطور بی حساب پول نمی دن. من به اعتقادم احترام می ذارم. به روحانی رای ندادن اما برای تلاشی که تیم اقتصادی اش می کنند وظیفه خودم می دونم که ازش حمایت کنم. بارها از مردم کشورم گله مند بودم حالا می بینم همون98% درصدی که به جمهوری اسلامی رای دادن همون تعداد دارن یارانه می گیرن فکر و فرهنگ و اعتقاد مردم عوض نشده. یارانه باشه می گیرن انقلاب می کنند تو انتخابات رای شون می دن بعد می گن به یه سری ساندیس دادن رفتن تظاهرات، رفتن رای دادن. خدا رو شکر 97% مردم مثل هم فکر می کنند. فقط این سری موقع انتخابات بیان بحث کنند و حرف الکی بزنن می گم شما که از ریس جمهور منتخبتون نمی تونید حرف نزنید 45 تومنتون بگیرید .

سلام، یه وقت خدای نکرده یه گزارش برنامه ننویسینا! شهریور... دماوند... بعدش دیگه هیچی! اونوقت میگن چرا جوونا میرن معتاد میشن[خنده] اینبار اسممو نمینویسم هر چند تابلو ام! نه..!؟؟!

درود بر خانم فراهانی [گل][گل] ما منتظر گزارش هستیم.. هیچ جا نمیریم همینجا هستیم.. پس برنامه برید که یه توفیقه اجباریه[چشمک] اونیم که حدس زدید نیستیم تورو خدا دیگه زحمت حذس زدن رو نکشید اصلآ بی خیال[چشمک]

[خنده] صد در صد

بابي

ساموعليك من كه ارتفاع زده شدم,راستي من بابكم نه اون اولي بابك ی دونست همتام نداره يادت باشه