همایش فوتبال و نشاط اجتماعی

امروز وقتی اومدم اداره فهمیدم یک همایش توی سالن آمفی تاتر داره برگزار میشه. سری زدم و دیدم به به همه بزرگان جمعند. همایش فوتبال و نشاط اجتماعی  و درس های متقابل فوتبال و مدیریت!  هرچند آخرش رابطه ای بین تعاون و کار با فوتبال و نشاط پیدا نکردم. اما همین که دکتر ربیعی خودشون رو علاقمند به این موضوعات نشون میدن جای بسی امیدواریه. در کارگاه آموزشی از صحبتهای دکتر صدر بسیار استفاده کردم. ایشون گفتند نشاط اجتماعی این نیست که  تیممون در یک بازی برنده بشه و بعد همه بریزند توی خیابون و پایکوبی کنند و بعد تمام ! نشاط اجتماعی باید خیلی ریشه ای تر و وسیع تر در سطح جامعه گسترش پیدا کنه و به لایه های زیرین فرهنگ ما رسوخ کنه.  ایران از بین 157 کشور دنیا رتبه 151 ام رو در شادی و نشاط داره و با توجه به اینکه ایرانیها ذاتا آدمهای طنازی هستند این مساله خیلی غم انگیزه.

از طرف دیگه ظاهرا مسئولان ما فراموش کردند که نیمی از جمعیت کشور رو زنان تشکیل دادند و باید برای سرزندگی و نشاط  اونها هم کاری انجام بدهند.  همین چند روز پیش بود که خبر ممانعت از ورود خانمها به ورزشگاه آزادی برای تماشای والیبال رو شنیدیم و اینکه دختران ما برای رفتن به ورزشگاه راضی شدند لباس تیم ملی برزیل رو تنشون کنند و همراه خانواده های برزیلی و با هماهنگی اونها وارد ورزشگاه بشوند!  جمعه این هفته  (30 خرداد) هم مسابقه ایران و ایتالیا در پیشه.  خانمها  در یک ابتکار جالب دست بکار شدند و قراره بلیتهای اینترنتی رو بخرند و ساعت 4 برن جلوی در ورزشگاه.. حالا معلوم نیست بتونند به حق خودشون برسند یا باز هم با درهای بسته مواجه میشن؟! 

همچنین آخر این هفته قراره مسابقه کوهپیمایی سرعتی استان تهران برگزار بشه. علی رقم اطلاع رسانی باشگاه ها هنوز کسی برای این مسابقه ثبت نام نکرده! توی فیس بوک خوندم که خانمها به یکی از بندهای مدارک مورد نیاز مسابقه (داشتن رضایتنامه از پدر یا همسر! ) اعتراض داشتند و این مسابقات رو تحریم کردند. البته منظورم این نیست مسابقه فقط به این دلیل لغو شده اما میتونه یکی از دلایلش همین باشه. اعتراضشون بجا بود و بالشخصه از این موج تدریجی بیداری زنان هموطنم خوشحال میشم. اما آیا کسی پاسخگوی آنها خواهد بود؟ آیا با این روند میتوان نشاط واقعی را بین نیمی از جمعیت مردم کشور ایجاد کرد؟؟

..................................................

پی نوشت:

پیرو بخشنامه شماره ۹۴۰/۲۶۳ تاریخ ۰۴/خرداد/۹۳ مبنی بر برگزاری نخستین دوره مسابقات «دوی کوهستان» (دوی کوهستان ـ اسکای رانینگ) قهرمانی کشور در تاریخ‌های ۲۹ و ۳۰ خرداد ماه سال جاری، به آگاهی می‌رساند؛ با توجه به عدم ثبت‌نام بانوان در موعد مقرر، این رقابت‌ها تنها در بخش آقایان برگزار خواهد شد و . . .   منبع خبر

/ 2 نظر / 18 بازدید
پریسا

سلام آناجان. ممنون که به وبلاگم سر زدی. ایشالا حتما یه روز بری دره نگار.خیلی حیفه اگه زیبایی های اونجا رو نبینی[لبخند] شاد باشی.

ارشیا

سلام اهدای کلنگ نمادین به امین آقا مبارک [خنده] خب چیکارش کرد کلنگو؟؟؟[خنده]