127 ساعت

"فروردین ٨۶ مطلبی با عنوان شجاعت در این وبلاگ منتشر کردم که درباره  فردی به نام ارون رالستون آمریکایی بود. یک روز که به تنهایی برای کوهنوردی به کوه های یوتا رفته بود  دستش در شکاف سنگ گیر میکند. پس از چند روز تلاش ارون متوجه میشود برای زنده ماندن راهی وجود ندارد جز قطع دستش آن هم با یک چاقوی کند !! و همین کار را میکند!  " خوندن و حرف زدن راجع به اون اتفاق شاید ساده به نظر بیاد اما وقتی خودمو جای ارون میگذارم موهای تنم سیخ میشه! واقعا کار بزرگی کرده! کاری که فقط از اراده انسان های بزرگ و قوی بر میاد.

چند روز پیش یکی از دوستان فیلمی برام آورد که داستانش برگرفته از همون حادثه  واقعی بود. فیلمی جذاب و مهیج به کارگردانی دنی بویل که نامزد دریافت اسکار هم شد. جیمز فرانکو نقش ارون رو بازی کرده. این فیلم فوق العاده بود. حداقل برای من که داستان اون رو قبلا خونده بودم و میدونستم واقعا اتفاق افتاده جذابیت زیادی داشت. این فیلم تلاشی جسورانه در به تصویر کشیدن نهایت اراده و امید یک انسان رو نشان میده.

 پیشنهاد میکنم حتما ببینید.

در همین رابطه:کلیک کنید . . . (با تشکر از محمدرضا)

...............................

پی نوشت١:

 بخش پیوندهای وبلاگ با ٢٨ وبلاگ جدید به روز شد.

 .............................

پی نوشت ٢:

"یادواره جان باختگان حادثه دیزین"

باشگاه کوه نوردی و اسکی دماوند برگزار میکند:

    * حضور بر سرمزار (بهشت زهرا) ۸۹/۱۱/۷ ساعت ۱۴ تا ۱۶
    * بزرگداشت ۸۹/۱۱/۹ ساعت ۱۷ تا ۲۰ خانه شهریاران جوان
    * نمایشگاه عکس ۸۹/۱۱/۱۱ ساعت ۱۶ تا ۲۱ باشگاه دماوند

...

لازم به ذکر است در روزهای گذشته نیز باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند با برگزاری مراسمی چون "صعود مشترک قله گجلیک همراه با کوهنوردان میانه در تاریخ ١۶و١٧/١٠/٨٩" و همچنین "صعود مشترک قله ارفه همراه با کوهنوردان قائم شهر در تاریخ ٢٣و٢۴/١٠/٨٩" و نیز "برنامه دوچرخه سواری یادمان پرواز بهمن ٨٨ در تاریخ ٢۴/١٠/٨٩ " یاد و خاطره  همنوردان از دست رفته را گرامی داشتند.

/ 25 نظر / 69 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سونیا

سلام ها؟ وای آنا دلت خوشه ها؟!! امتحانات تمومی نداره که..... راستی فیلم اناپورنا چی شد پس؟؟ المون کردی؟؟؟؟ هااااااااااااااااااااااااااااااا؟

محمد ابرهیمی

سلام انا فیلم جالبیه ارزش چند بار دیدن رو داره بعد از کامنت میرم بازم ببینم به روزم سر بزنی خوشحال میشم موفق باشی

گونتر مسنر

کی به کی میگه خود شیرین؟![سبز] آخه کوهنورد هم نیستی!! وگرنه میدونستی من چندین سال پیش توی کوه مردم!! و اصلا نیازی به خودشیرینی ندارم!! امان از بیکاری که بعضیا رو وادار میکنه شب روز تو اینترت بچرخن و سرشون رو گرم کنن!![سبز]

برج سینا !

[گل]

من

سلام توی یکهفته دوبار این فیلم رو دیدم زیبا بود با یاداوری گذشته و اندیشه به همه بدکرده ها و یا ناکرده ها ... امیدد اشتن و یا حتی خود را در بیس کمپ اورست دیدم با اینکه هنوز اینجام :(

عباس ایلاقی

چند وقت پیش آقای ستوده هم گزارش این بنده خدار و گذاشت وقتی خوندمش برام جالب بود اولش باور نکردم ولی بعد وقتی یاد جبهه های خودمون افتادم که بچه بسیجی های 14 / 15 ساله همین مملکت خودمون برای نجات خودشون و همرزمانشون چه کارها که نمی کردند به خودم گفتم از این آدمیزاد همه چی برمیاد فقط لازمه ناامیدی و ترس را از خودت دور کنی ناامیدی یعنی مرگ چه خوب گفت مولا :(( ترس برادر مرگ است))

دماوند

من گفتم یکی مشولی رو جمع کنه داره ازدست میره. واقعاَ داره از دست میره باور نمی کنید؟ از خودش بپرسید

مستان

سلام آنا جون..منم دیشب رفتم سینما دیدم فیلم رو..قشنگ بود..یه ذره حوصله ام سر رفت فقط!![چشمک][چشمک][چشمک][چشمک] البته چون موضوع رو می دونستم!

mbz

این فیلم واقعا فوق العاده زیباست .حتما ببینید.