نسخه جديد پرشين بلاگ در راه است

مدیران فنی پرشین بلاگ، اولین سرویس وبلاگ فارسی، توضیحات جدیدی در مورد ویژگی های نسخه جدید این سایت ارایه دادند.

"حسین شرفی"، -مدیر طراحی وب- در این باره گفت: "در نسخه جدید پرشین بلاگ، گوگل وبلاگ ها را به بهترین نحو ایندکس می کند. برای مثال آدرس تمام پست ها به صورت دایرکتوری خواهد بود. همچنین تگ ها همانند آدرس دهی ویکی در انتهای url نمایش داده می شوند."
شرفی همچنین اشاره کرد: "نسخه جدید پرشین بلاگ بسیار user friendly خواهد بود. تمام عملیات بازسازی به صورت خودکار انجام می شود و برای استفاده تمامی کاربران با هر میزان دانش اینترنتی قابل استفاده است. ابزاری نیز برای تغییر قالب توسط کاربران معمولی که با html آشنا نیستند، تعبیه شده که کار را بسیار ساده می کند. همچنین کاربر می تواند انتخاب کند که باکس های کنار وبلاگ مانند باکس آرشیوها، تگ ها، لینک دوستان و غیره نشان داده شوند یا خیر."
شرفی در مورد دیگر ویژگی های نسخه جدید پرشین بلاگ گفت: "نسخه جدید پرشین بلاگ کار را برای افرادی که در فکر راه اندازی یک سایت هستند، بسیار راحت می کند. در این نسخه حتی امکاناتی مانند صفحه "تماس با ما" پیش بینی شده است تا کاربر بتواند یک سایت کامل با سیستم مدیریت محتوای پرشین بلاگ بنا کند. همچنین امکان ایجاد صفحات جداگانه نیز وجود دارد."
"راد دانش"، مدیر تولید و پیاده سازی سایت پرشین بلاگ نیز درباره نسخه جدید این بلاگ سرویس گفت: "یکی از مهم ترین ویژگی های نسخه جدید، امنیت بسیار بالا است. در نسخه جدید نام کاربری از اسم وبلاگ جدا است و هر فرد با یک نام کاربری می تواند چندین وبلاگ داشته باشد. در این نسخه، حتی برای دعوت به ایجاد یک وبلاگ گروهی، نیازی نیست تا هیچ کس نام کاربری فرد دیگری را بداند. تمامی رمزهای عبور در دیتابیس به صورت رمزنگاری شده نگهداری می شوند. ایمیل خصوصی کاربر نیز از ایمیلی که در وبلاگ خود قرار می دهد، جدا خواهد بود."
وی در ادامه صحبت هایش اشاره کرد که سرعت سرور های جدید پرشین بلاگ بسیار بالاتر از قبل بوده و با تغییر تکنولوژی طراحی و دیتابیس، سرعت لود شدن وبلاگ ها نیز به سطح بسیار بالایی از استاندارد رسیده است.
"دانش" در مورد تکنولوژی های به کار رفته در طراحی نسخه جدید پرشین بلاگ گفت: "طراحی نسخه جدید پرشین بلاگ با استفاده از تکنولوژی .NET مایکروسافت و بانک اطلاعاتی SQL صورت گرفته است. همچنین در طراحی کنترل پانل کاربر در این نسخه از تکنولوژی های جدید وب مانند Ajax نیز استفاده شده است."
"حسین شرفی" در مورد ویژگی های دیگر نسخه جدید پرشین بلاگ افزود: "سعی کردیم طراحی قالب تا حد ممکن ساده باشد تا طراحان را خسته نکند. بعضی سرویس ها برای طراحی قالب های خود، نیازمند طراحی چند صفحه هستند. اما در نسخه جدید پرشین بلاگ کافی است تا شما فقط یک صفحه طراحی کنید. خود سیستم این صفحه را برای استفاده در بخش های گوناگون مانند آرشیو، صفحه تماس با ما، صفحات جداگانه وبلاگ و صفحات آرشیو و تگ ها آماده می کند."
وی در دنباله صحبت هایش گفت: "شما به عنوان کاربر می توانید مکان تمام لینک های دوستانتان را جا به جا کنید. یا زمان انتشار مطالب را به دلخواه خود انتخاب کنید. امکان راه اندازی وبلاگ گروهی و تعیین دسترسی های گوناگون به فردی خاص، یکی دیگر از همین امکانات است. برای مثال کاربر می تواند یک کاربر به وبلاگ خود اضافه کند که فقط اجازه ارسال مطالب و افزودن لینک و کاربر دیگری که فقط اجازه مرور کامنت ها و افزودن صفحه به وبلاگ داشته باشد.
شرفی همچنین افزود: "تمامی صفحات با مرورگر فایرفاکس نیز تست شده تا مشکلی در نمایش و کاربرد به وجود نیاید. حتی دکمه های فارسی نویس این نسخه هم در فایرفاکس به درستی کار می کند."
بنا به گفته مدیران فنی پرشین بلاگ، امکاناتی به نسخه جدید این سرویس وبلاگ اضافه شده است که شاید قابلیت تیتر شدن نداشته باشند، اما کنترل کامل وبلاگ را به دست کاربر می دهند.
در حال حاضر نسخه جدید پرشین بلاگ به طور آزمایشی در آدرس
http://www.mypersianblog.ir
 قابل دسترسی است و کاربران می توانند برای تست کردن ویژگی های ذکر شده، به این آدرس مراجعه کنند و نظرات و پیشنهادات خود را در وبلاگ "حسین شرفی" به آدرس
http://sharafi.persianblog.ir
درج کرده و یا به آدرس ایمیل sharafi@ariagostar.com
ارسال کنند.

لینک : http://groups.persianblog.ir/

/ 109 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ايمان

راستی آنا مگه تو اراکی هستی؟ پس چرا با کيانا تو کار نکردی؟گفتی تهران زندگی می کنی؟ شمال اومدی به ما هم سر بزن ( گر چه کيانا دوستی بود که بريد از ما و دوستی ما هم واقعا دوستی بود نه سوسول بازی و الان کم و بيش ازش خبر دارم)...

!

چه ربطی داره اينم ۱۰۱ تا ! بابا تا حالا براتون پيش نيمده سرتون شلوغ باشه وهزارتا کار داشته باشيد حتما پيش نيمده ديگه می فهميد کار داره به ۱۰۰تا ۲۰۰ تا هم ربط نداره ولی زودتر کاراتو راستو ريست کن بيا دلمون برای پستات تنگ شده

احمدرضا فرخزاد

آنا عزيز در ابتدا بابت لینک وبلاگ تشکر می کنم و باید بگم وبلاگ بسيار جالب و زيبايی داری. با ديدن عکسهای کوههای ايران يکبار ديگر دلم به شدت برای وطنم و خصوصاً کوههای شمال تهران تنگ شد. وقتی اونجا هستيد جای منم خالی کنيد. اميدوارم سلامت و موفق باشی

تازه كار

مرسي آقاي عزيزالهي. ايول. پس بگو اون سايت من چرا پريد رقت پي كارش. من فكر مي كردم تحريم شديم نگو هك شديم. حالا آنا بيا و اعتراف كن كجاها رو هك كردي بابايي آنا اعتراف كن كاريت نداريم و گرنه كه فرشيد وارد مي شود و خشم عزيزالهي برنامه امشب سينما كوهستان .... نه خداييش باورم نمي شه. آدم يا هكر ميشه يا كوهنورد جفتش كه نميشه. تو رو به منم هك ياد بده.

آنا

سلام آقای فرهادی خيلی خوشحالم که دوباره مينويسيد. بهتون ايميل زدم حتما ملاحظه بفرماييد. کوهنورد خفن باور کن بحث کلاس گذاشتن و اين صحبت ها نيست هر روز صبح ميگم امروز مينويسم اما باز فرصت نميشه. خودمم از اين وضعيت ناراحتم از دوستای عزيزم که بردباری ميکنند و صبر خيلی ممنونم. گرچه اين وبلاگ حقير اصلا قابل اين حرفها و صحبتها نيست. ایمان وبلاگ جدیدت مبارک. تغیر آدرستو اطلاع ندادی ولی باز پیدات کردیم. کیانا رو هم یکبار بیشتر ندیدم تو معدن داشت کار میکرد!! باور کن. (معدن اسم محل تمرین سنگنوردی اراکی ست!!) ! عزیز از جانبداریت متشکرم. آقای فرخزاد امروز واقعا مفتخر فرمودید از اینکه به وبلاگ من سر زدید متشکرم. من کمابیش مطالبتونو دنبال میکنم. با اینکه از ما دورید اما هر جا هستید و هر کاری میکنید قله های مغرور و تنهای ایران و فراموش نکنید. تازه کار جان این حرفا کدومه؟ هک چیه؟ اینا همش تیارت خود فرشیده شما چرا باور کردید. به بچه های خوب سایپا خیلی سلام برسون. در ضمن زیاد طرفداری فرشید و بکنی خودتم

فرشيد

گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدن گردن مسگری چاره ای نسیت جز اينکه تحسين کنم اون کسی رو که اين بلا رو سر وبلاگ من در آورد و ظريفانه نوک پيکان اتهام متوجه خودم کرد.حالا هم که آنا ميگه تيارت خودمه و عزيزالهی توبيخم می کنه بابا معروف شديم دخلمون رو آوردند نمی تونيد يک فيلترو يه هک هم به ما ببينيد امروز طنز کوه جديد به بازار خواهد آمد ضد هک و ضد فيلتر

تازه كار

من كار ندارم هيچي هم حاليم نيست ... بايد به منم هك ياد بدين وگرنه همه سايتهاتون بطور اتفاقي هك ميشه ... اصلا چي گفتم ؟!

فرشاد

سلام. با اجازه لينکتون می کنم. به ما هم سر بزنيد

عشق

خیلی خوبه[گل]