سالی که گذشت

... بوی بهار میاد و هوای عاشقی زده به کله ام...  53.gif

این آخر سالی اصلا وقت وبلاگ آپدیت کردن نداشتم راستیتش حال و حوصله اش هم نداشتم. اما چون قول داده بودم عکس های برنامه دماوند و بزارم الان با اینکه همه همکارا رفتند خونه یا رفتند ترقه بازی من نشستم اینجا و تصمیم گرفتم تا آپدیت نکنم از اداره نرم بیرون. این مطالب رو هم دارم فی البداهه مینویسم. شما به بزرگی خودتون ببخشید. سال ۸۶ سال خوبی بود برای من و از این بابت خدا رو سپاسگذارم. اتفاقات تلخی هم افتاد اما همش شد برام تجربه. چه تو اداره چه دانشگاه و چه تو خونه. صعود فراموش نشدنی وبلاگنویس ها به دماوند با همه خاطرات تلخ و شیرینش باعث شد با دوستای جدیدی آشنا بشم. امسال نتونستم آرزوی اول سال گذشته مو  محقق کنم. یعنی یه صعود برون مرزی دیگه. و صعود دوجبهه دماوند تو یه روز. امیدوارم امسال بتونم و تمام تلاشم و میکنم. امسال ۶ بار دماوند رفتم. علم کوه. دو هفته پیش هم که هفت تنان زرد کوه که مهمان حامد منصوری - وبلاگ چنگ الماس-  و دوستان خوبش بودیم. برنامه ای سراسر شکوه و زیبایی. هر چی از این قله مغرور و زیبا بگم کم گفتم. اما از همه بیشتر صعود الوند خیلی بهم چسبید. یه برنامه زمستونی درست حسابی بود که مبارزه با باد و برف و سرما و خستگی چیزی بود که تا آخر برنامه باهاش درگیر بودیم. روزی صعود کردیم که به علت هوای بد هیچ کس حتی خود همدانی ها اون روز تا تخت نادر هم نرفتند. به سیاوش عزیز -وبلاگ آیریکان-  هم خیلی زحمت دادیم و شرمنده اش شدیم. ساجده کشمیری همین دیروز از پیشم رفت بندر. تنهایی اومده بود که بره دماوند. اونجا بود که فهمیدم دختری هم پیدا میشه که کله اش بیشتر از من باد داشته باشه و این همت و اراده اش برای من ستودنی بود. جالب ترین برنامه کوهنوردی ام برنامه لزون بود. با دایی عزیزالهی مهربون و فرشید داوودی که همه دوست دارند ببیننش و واقعا دیدنش برای ما افتخاری بود. اما از اینکه وبلاگش هک شد خیلی دلم خنک شد. ماه رمضون خیلی خوبی داشتم حیف اونجور که میخواستم نشد که ازش استفاده کنم. برنامه کلون بستک به سرکچال و سرکچال به خلنو با دورنماهای زیبایش را هرگز فراموش نمیکنم. سال آینده سعی میکنم حتما به برنامه آبشار شوی برسم. میخوام سال جدید بیشتر به برنامه های کویر و جنگل و ایران گردی بپردازم. بسه دیگه همش کوه کوه. جهانگردی هم که جای خود دارد. امسال سومین کشوری که رفتم - دوبی- اونم با ماشین شخصی و گم شدن تو کشور امارات خاطره جالبی بود. امیدوارم بتونم تو سال جدید به ادامه جهانگردی هایم بپردازم. یکی از بهترین دوستانم که امسال برای همیشه ترک وطن کرد و رفت. آرزو میکنم هر جا هست شاد باشه.  از آرزوهای سال جدیدم یکی اینه که خواهرم عزیزم که امسال میره خونه بخت طعم واقعی خوشبختی رو تو زندگیش بچشه. و خواهر کوچیکم هم ....!!! امیدوارم این پایان نامه لعنتی رو بتونم امسال تمومش کنم و بعدش دیگه قول میدم طرفای دانشگاه و درس و کلاس و مدرسه پیدام نشه. دوست دارم شقایق - نویسنده وبلاگ دریای سرخ- و از نزدیک ببینم. امسال یه نقشه توپ برای دیدنش دارم. میخوام با کشتی برم پیشش. دلم براش تنگ شده. همینطور برای شاید... بی معرفت! نگرانی ام این آخر سالی به خاطر دو نفره. یکی مشولی و تاریانا  و یکی تهرانکوه و نویسنده خوبش. آقای عزیزالهی کجایید؟ یه خبری از خودتون به ما بدید. چه خطایی از ما سر زده که از تهرانکوه محروم شدیم؟ چرا بی خداحافظی  و ناگهانی از پیش ما رفتید؟
امسال کینه ها و کدورت ها رو دور بریزیم و با روحیه ای تازه مطمئن و موفق در مسیر پیشرفت های نو قدم برداریم.
سال نو پیشاپیش مبارک53.gif08.gif
.............

عکس های برنامه دماوند  اول اسفند ۸۶  

بچه های دانشگاه تهران صبح پنجشنبه اول جاده خاکی

6nxag4.jpg

دماوند صبح پنجشنبه در مسیر مسجد

16krf3r.jpg

آبشا یخی و تپه گوگردی صبح روز جمعه. روز صعود

27x2e5c.jpg

یخهایی که به علت باد شدید به این شکل تبدیل شده اند

xd9lit.jpg

و دو سه قدم تا رسیدن به قله  باقیست

1zx8wwg.jpg

یخهای بلور  سر قله که منو یاد پر سیمرغ افسانه ای می اندازند

2m29jz9.jpg

و بالاخره قله

2u9283o.jpg

دماوند در تمام فصول سال براین عجایبی دارد چه تابستان چه زمستان و همیشه چیزی هست که مرا شگفت زده کند و امسال عکس زیر یکی از آنهاست. جای پای انسان در برف به جای اینکه گود شود برجسته شده است. کی میدونه علتش چیه؟

otntaq.jpg

راه برگشت و این هم بهمن کوچکی که در مسیر فرو ریخته است

rh6dte.jpg

و آخر برنامه

2hgcx2c.jpg

 

/ 57 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آنا

سلام آقا (خانم) بيات انگار سو تفاهم شده من اصلا قصد جسارت يا توهين به كوهنوردان خوب همداني رو ندارم. چه بسا دوستان و خاطره هاي بسيار خوبي هم در بين همداني ها دارم. در مورد صعود بله شما درست ميفرماييد. شرايط صعود اونروز براي قله اصلا مناسب نبود و ما اصلا كار درستي نكرديم و در واقع شانس آورديم. براي همين هم گزارشش رو تو وبلاگ ننوشتم. در اينكه همداني ها كوهنورداي بزرگي هستند شكي نيست.[گل]

برج مراقبت

سلام در بخش پیوندهایتان دو لینک : - گفتارهای من ( آقای قلمی ) و - لبخند زندگی ( آقای فروتن ) بدلیل اشتباه آدرس و اضافه بودن یک //:http باز نمی شود . اصلاح فرمائید قربان !

برج مراقبت

. . . و نیز آدرس وبلاگ کوه در من ( مهدی معماری ) را به اشتباه همان آدرس کوه انتظار خدا ( افسانه پاکدامن ) درج فرموده اید .

آنا

اي واي جناب برج مراقبت شما كه پاك آبروي ما رو برديد. چشم چشم چشم. حتما الان الساعه درستش ميكنم. ممنون از توجهتون[گل]

سهیل

سلام سال نو مبارک امیدوار یال پر موفقیت برایتان باشد.[گل]

reza

درود شاد باشید[گل]

reza

درود شاد باشید

کلماتی از یک کوهنورد

سلام دوست خوب وبلاگ نویسم عید نوروز باستانی ایران رو به تو و خانواده گلت تبریک می گویم امیدوارم و سال موش، سفره تون پر پنير، مسيرتون بي تله ، زندگيتون خالي از گربه ،سالی پر از خوبی و شادی رو شروع کرده باشی خوب مطابق هر سال که شاید در وبلاگم حضور داشتی که می دونم حضور هم داشتی یک بار دیگر مسابقه ای گذاشتم مسابقه که نمی شه گفت ولی در هر صورت بهترین کلام در وصف سال 87 اگر می شه کوتاه و در مورد کوهنوردی باشه چون می خواد سرتیتر زیرین وبلاگم بگذارم جای (کوهنوردی یعنی تفکر گروهی خارج از هر نوع تکروی ) امیدورام یک بار دیگر قدم رنجه کرده و به وبلاگ من سری بزنید امیدوارم خوب و خوش و خورم باشید بی صبرانه منتظر حضور شما در سال جدید هستم تا بعد

بهروز

برج مراقبت سلام. واقعاَ اسمت برازنده ات است از اون بالا مراقب همه چیز هستی!!

معینی

به نام کوه آفرین صبور وبلاگ گروه کوهنوردی اوراز با عنوان عکس هایی از کویر مرنجاب به روز شد[گل]