ششمین صعود قلم برگزار شد

با سلام خدمت دوستای خوبم.

 ششمین صعود قلم نیز با حضور قریب به یکصد نفر به شایستگی برگزار شد. هنوز همدان هستم و چند ساعتی از پایان برنامه نگذشته. لحظه خداحافظی با دوستان واقعا سخت بود! دوستانی که شاید اگر لطف کرده و رنج راه های دور را دوباره به جان خریده و در صعود های بعدی شرکت کنند شاید سالی یکبار مفتخر به دیدارشان گردم.

برنامه صبح پنجشنبه با ثبت نام شرکت کنندگان و برگزاری همایشی در خور شان کوهنوردان با سخنرانی اساتید محترم دانشگاهی (از جمله آقای رضاپور) راجع به کوه های همدان و وبلاگ و رسانه   با حضور پیشکسوتان  و مسئولان کوهنوردی همدان از جمله آقای گیاه شناس خانم سلماسی آقای کرمی(رئیس جدید هیئت) آقای جدائیان آقای امزوجردیان و موسپیدان و افتخار آفرینان کوهنوردی  شهر برگزار شد و در نهایت با انتخاباتی بحث برانگیز به پایان رسید. سپس از پیوستن آقایان کیومرث بابازاده عباس محمدی و عباس ثابتیان و حسین رضایی به جمع اهالی قلم خوشحال شدیم و تا انتهای برنامه حضورشان باعث دلگرمی ما بود.

تشکیل انجمن کوهنویسان و تغییر سیستم این صعود از حالت دوستانه به تشکیلاتی با مخالفت عده ای همراه بوده و موافقان و مخالفان پشت تریبون رفتند و نظرات خود را بیان نمودند. نهایتا انتخابات فعلا برای گزینش افراد جهت تشکیل هیئت اجرایی برگزار شد. هیئت اجرایی که مدیریت وبلاگ صعود قلم و انتشار فراخوان و اطلاعیه ها و برگزاری انتخابات برنامه منتخب سال آینده  (با شرط هایی که تعیین واهند نمود) را عهده دار خواهد بود.

 افراد منتخب عبارتند از: فرید صدقی- رامیار کاردار- امین غفارزاده- عرفان رضاپور- پرویز ستوده شایق (اعضای اصلی)  آرزو احمد زاده و آذر هاشمی (اعضای علی البدل)  که به تک تک این دوستان تبریک گفته و  آرزوی موفقیت دارم.

برای تشکیل هیئت موسس و نوشتن اساسنامه بعدا تصمیم گیری خواهد شد و صد البته باید رای اکثریت نتیجه را مشخص کند. به همین دلیل تحقیق و تامل در این خصوص برای اهالی قلم ضروری شد!

پس از صرف ناهار حدود ساعت 4 بعد از ظهر از دره مراد بیگ در هوایی فوق العاده گرم کوهنوردی آغاز شد. در مسیری زیبا از کنار رودخانه و اسب های وحشی و گلهای رنگارنگ اما طولانی! ساعت 9 شب به پناهگاه بزرگ و زیبای یخچال رسیدیم. چادرها یکی یکی برپا شد و با وجود خستگی بسیار دوستان سعی کردند از این فرصت اندک با هم بودن استفاده کرده و لحظات شادی در کنار هم بسازند.

صبح جمعه  حدود ساعت 10 به قله 3580 متری یخچال رسیدیم. مثل سال گذشته بازار عکاسی داغ داغ بود. اما نه به داغی دمای هوا در زمان بازگشت! همدان در اوج روزهای گرم خود بود. شاید به خاطر حضور گرم دوستان!!  در مراسم معارفه نیز صحبت ها و پیشنهادات خوبی در رابطه با صعود قلم و مسائل وبلاگنویسی ارائه گردید و ای کاش دوستان  این صحبت ها را در وبلاگ هایشان نیز منتشر کنند.

در نهایت باز هم از میزبانی عالی فواد رضاپور و دوستانش و زحمات فراوانشان در اجرای هرچه بهتر این برنامه سپاسگزارم.

عکس ها و گزارش های بهتر و انتقادها و طنزهای این برنامه را در وبلاگ دوستان دنبال کنید. البته به تمام مطالب مرتبط در این پست لینک داده خواهد شد.

منتظریم بچه ها

 (دلم برای همتون تنگ شده)

 


دره مراد بیگ ابتدای مسیر


پناهگاه یخچال


در راه صعود به قله


صف قلمیان یخچالی


بهروز و سولماز از تبریز مهمانان ویژه برنامه


قله


شیدا آفرین زاد  گل کوچکترین وبلاگنویس و صعود کننده این برنامه

 

/ 46 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد رضا

سلام خانوم آنا بابت همه زحمت هایی که کشیدید از شما تشکر میکنیم.[گل][گل][گل]

شاهین صالح

...

محمد نادعلی نسب

مادر بزرگ صعود قلم : شیشمیش مبارک . ایشالا واسه شیشصدومیش برنامه بچینید . و صد حیف که نبودم ...

عیسی

همیشه بر فراز بهترین ها باشید [گل]

عموجون

آرزوی موفقیت برای شما و همه بچه های قلم

مشولی

سلام به دختر کوهستان اونقدر دورم و دلتنگ که حتی با سلام کردن هم بغض میکنم . سلام به همه دوستان وب نویسم . سلام به جمعی که بیصبرانه منتظر دیدنشون بودم و نشد . به همه دوستان گلم تبریک میگم این موفقیت رو و از ته قلبم براشون ارزوی موفقیت دارم . کاش ساجده هم بود و این روزها رو میدید . تا دماوند...

نیهات(هشت هزاری ها)

سلام (دوستانی هستند به مانند کوه ها سر به فلک کشیده استوار راسخ و بزرگ هم صحبتی با آنها شرف است و رفاقت با آنان ضمانت سلامت و در کنار آنها بودن حق و فراموشی آنان محال و تو مصداق آنی) گفتن این شاید براتون جالب باشه و بچه های صعود قلم بر این پایه باهم باشیم تا این صعود برای همیشه ادامه داشته باشه و نتونیم براش پایانی تعریف کنیم به امید دیدار [گل]