سالی که گذشت ...


 

 

اسفند از راه رسید و باز نوبت آن شد که به رسم همیشگی ، خودم را در سالی که گذشت ارزیابی کنم. بهترین اتفاق این سال برای من شروع زندگی مشترک بود و حادثه تلخ برودپیک و از دست دادن سه دوست کوهنورد قطع به یقین بدترینِ آن.  ای کاش این حادثه ها و ایکاشهای مکرر ما تکرار نمیشد، اما چاره ای نیست، از حادثه های تلخ و شیرین ، زندگی را گریزی نیست.

در سالی که گذشت سفرهای زیادی نرفتم اما آن چند تایی هم که رفتم خوب بود.  در اردیبشهت با عشایر بختیاری از ایزه تا چلگرد، فراز و نشیب زردکوه را پیمودیم. سپس به آنسوی دیگر سرزمینم رفتم و مهمان محبت و سادگی مردمان سیستان و بلوچستانی شدم.  از تابستان کمابیش راضی بودم. دماوند عزیز شش بار مرا پذیرفت . هرچند نتوانستم برنامه ای که در ذهن داشتم را عملی کنم و موکول شد به سالهای بعد، اگر خدا بخواهد  .

خب روی دیگر سکه را هم نباید فراموش کرد. از کم و کاستی ها هم باید گفت.  کارم عوض شد و ساعت کاری ها زیاد و خسته کننده. . . در سالی که گذشت کتابهای زیادی نخواندم. فیلمهای زیادی ندیدم. قله های زیادی صعود نکردم. سنگنوردی نکردم. در شغلم بی انگیزه بودم و در وبلاگنویسی بی حوصله. در سیاست منفعل بودم و در اجتماع کمرنگ. 

خیلی خوبه که دوستانم هم  مطلبی با موضوع خودارزیابی آخر سال از کارهایی که انجام داده و نداده اند ، از برنامه ها و آرزوهای 93 ،  از خودشان در وبلاگشان بنویسند.

امیدوارم نمره ی همه ما سال نیکوی  1393 مانند بهارش که در 20:20:20 تحویل میشود ، بیست باشد و بتوانیم کاستی هایمان را جبران و خواسته هایمان را با سعی و تلاش برآورده کنیم.  برای همه عزیزانم سلامتی و سربلندی آرزو می کنم.


سال نو بر شما مبارک

.

/ 18 نظر / 53 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسن صداقتی

با سلام وتبریک سال جدید . روزگاری قرین صحت وعافیت در سایه عنایات حق تعالی را برای شما وخانواده محترم آرزومندم امیدوارم سال جدید سال تحقق برنامه هایتان باشد .موفق باشید

زهرا قدیمی

سالی پر از موفقیت براتون آرزو میکنم[بغل][ماچ]

علی اصغر علیمردانی

مژده ای دل که دگرباره بهار آمده است خوش خرامیده وبا حسن ووقار آمده است به تو ای باد صبا می دهمت پیغامی این پیامیست که از دوست به یار آمده است شاد باشید در این عید و سال جدید آنای عزید موفقیت رو برات آرزومندم و تشکر از اینکه به ویم سر زدید

عباس ایلاقی

سلام عیدتون مبارک ان شاالله که همیشه شاد و خندان باشید همراه با 7/8 تا بچه... [چشمک][گل][گل]

اکرم

سلام آنا جان... سال نو مبارک. همه ما اول سال رو عيد مي دونيم و به هم تبريک ميگيم. اميدوارم در اين سال حال و احوالمون طوري باشه که آخرش هم برامون عيد باشه... براي خودت و همسر مهربونت آرزوي سالي پر از انرژي و سلامتي دارم...

محمود قویدل بیرجندی

سلام برایتان در سال جدید صعودهای بیشتر وموفقی ارزو میکنم[گل]

محبوبه الهی

عزیزم سال نو مبارکت باشه. در کنار همسر گرامی سال خوبی برات آرزو میکنم.

دوست

بهار آمد و اینجا کسی هست که به اندازه شکوفه های بهاری برایت آرزوهای خوب دارد…

سمی

خوش به حالت انا جان با این سفر های قشنگ .سال خوبی داشته باشی .من که در سال 92 کلا محو بودم