با عباس جعفری

هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق

.

پنجشنبه بعد از ظهر فرهنگسرای پایداری جمعیت زیادی از طبیعت گردان کوهنوردان و دوستان  و دوستداران عباس اومده بودند تا یادش رو زنده نگه دارند.

حضور این همه عاشق برای بزرگداشت یک مرد طبیعت رخداد بسیار کم نظیری است.

دوستانش از استاد- نویسنده- سخنور و هنرمند  می اومدند و با حسرتی بی پایان از عباس میگفتند. احسان بشیرگنجی را غمگین تر از همه میدیدم. رضا نظام دوست فیلم شایسته ای از او ساخته بود که آدمو متاثر میکرد. چند وبلاگنویس دیگه هم  اونجا دیدم. منجمله فرشید که میدونستم دوستی نزدیکی با او داشت. حضور استاد محمود دولت ابادی هم به مجلس غنایی بخشیده بود.  اینها همه نشان  از محبوبیت عباس نزد اهالی فرهنگ و هنر داشت.  هیچ کس نمیدونست دقیقا برای چی اومده اونجا و اصلا این مراسم برای چی برگزار شده. هیچ کس نمیدونست وقتی داره از عباس حرف میزنه باید چی خطابش کنه. و از همه بدتر دیدار فرخنده برای من که خیلی سخت بود. ولی خیلی اتفاقی آخر مراسم دم در خروجی دیدمش. فقط در حد چند کلمه حرف زدیم. بر عکس چیزی که تصور میکردم قوی و محکم. باور کردنش سخت بود. اگرچه فقط داشتم ظاهرش رو میدیدم. روح فرخنده  مثل قله ای که صعود کرد بزرگ بود.

 

فرخنده جان!

میدونم که سختی صعود اورست در مقابل تحمل این دوری اونقدر ناچیز و حقیره که به زبان نمیاد. میدونم که حاضری قله اورست رو پیشکش یه لحظه دیدن دوباره عباس بکنی. ما همیشه کنارت هستیم.

همه چیز گاه اگر تیره می نماید
باز روشن می‌شود زود
تنها فراموش مکن این حقیقتی است:
"بارانی باید؛ تا که رنگین کمانی برآید"
و گاه روزهایی در زحمت
تا که از ما، انسان‌هایی تواناتر بسازد
خورشید دوباره خواهد درخشید زود
خواهی دید!

...   ...   ...   ...   ...

پی نوشت:

عکس از وبلاگ مهاربیابان زایی

گزارش دیگری از مراسم نکوداشت عباس جعفری

و دلنوشته ای برای عباس از احسان بشیرگنجی

..

/ 30 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
برگزیدگان جشنواره فیلم های ورزشی "میلان" انتخاب شدند

تهران حیات برگزیدگان بیست وهفتمین جشنواره بین المللی فیلمهای ورزشی میلان انتخاب شدند و ایران با کسب 5 دیپلم افتخار و یک جایزه ویژه به عنوان پرافتخارترین فستیوال منطقه ای در FICTS معرفی شد. به گزارش سرویس فرهنگی حیات به نقل از دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی تهران، به دنبال حضور گسترده آثار ایرانی در بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلمهای ورزشی میلان ایتالیا 5 اثر شامل؛ "رویای آناپورنا" در بخش ورزشی و جامعه، "میان پرده های ورزشی" در بخش سینمایی، "تبلیغ شبکه الکاس" در بخش تبلیغات ورزشی، "آموزش دفاع شخصی" در بخش نمایش تلویزیونی و فناوری نو و بالاخره اثر "سوار" در بخش سینمایی موفق به دریافت دیپلم افتخار شدند. یادآور می شود ایران به عنوان نماینده فدراسیون بین المللی فیلم های ورزشی FICTS در منطقه جنوب و غرب آسیا است که به همراه 13 کشور دیگر در 5 منطقه در سطح جهان عهده دار برگزاری این فستیوال ورزشی است.

آنا

ممنون دوست عزیز. اونقدر سرم شلوغ بود که یادم رفت در این مورد چیزی بنویسم. فیلم رویای آناپورنا در جشنواره میلان ایتالیا دیپلم افتخار گرفت. آقای فروغی تبریک!!!![گل]

امیر نعمتی

سلام آنای عزیز و ممنون بخاطر لطف و مهربانی شما نازنین.. صعود پاییزه به علم رو بهت تبریک میگم...علم مسحور کنندست و نمیدونم چرا؟ حسی گنگ به آدم دست میده که نمیشه توصیفش کرد..نه با گزارش نه با عکس... و اینکه عباس رفت و من هنوز در این اندیشه ام که بودن بعدی برای کیست؟ کدام یادبود برای کدام همنورد...می ترسم از اینهمه رفتن ها..حتمن برای پرنده ها بنویس که هیچگاه به لانه عادت نداشتند...پرنده ها همیشه عاشق پرواز بودند...بنویس ماییم که در رخوت خانه اسیریم...بگو با کدامین بهار خواهم رفت...

ملیکا

درود دوست همیشه سرفرازم... دلم خیلی براتون کوچولو شده بود. عکسها، خاطرات صعود علم کوه و گرده ی آلمانها رو برام زنده کرد. قلبم پر شد از شوق دوباره ی رسیدن! بی وفا نشید... فانوسم رو با حضورتون پر نور کنید![قلب][گل] پیروز مانا دخت کوهستانها!

باشگاه کوهنوردی

سلام آنای عزیز خوشحالم که میبینم دوباره نوشتن رو شروع کردید . براتون آرزوی موفقیت دارم همیشه شاد باشید

صابر.ک

سلام . من تو طنز کوه فرشید اسم عباس رو برای اولین بار شنیدم هنوز باورش برام سخته اما اطمینان دارم اون الان تو بهشت داره عکس میگیره. روحش شاد

نگار

مي شه يه چيزي بنويسي؟ خسته شدن ملت اينقد اومدن هيچي نديدن[خمیازه] د بنويس يه چي بااااااااااا[منتظر]