مدیریت ناکارآمد : امیر علی اکبری

 

امیر علی‌اکبری سال ۲۰۰۹ در رقابت‌های جهانی دانمارک با شکست مقابل حریف مجارستانی به مدال برنز رسید. اما سال ۲۰۱۰ در خاک روسیه و با غلبه بر نخبگانی مثل اصلان‌بک خوشتوف قهرمان المپیک از همین کشور روی سکوی نخست جهان ایستاد. فرنگی‌کار طلایی جوانان جهان در سال ۲۰۰۷، قهرمان سال ۲۰۰۹ آسیا، قهرمانی جام جایزه بزرگ تفلیس در سال ۲۰۱۰، فتح جام بالاوادزه گرجستان در سال ۲۰۱۱، عضو تیم ملی در بازی‌های آسیایی گوانگجو و جام جهانی ۲۰۱۰ ارمنستان از دیگر افتخارات مردی است که در ایران بیکار است و درآمدی ندارد. به همین خاطر تصمیم گرفته سال‌های پایانی دورانی قهرمانی را برای کشور دیگری به روی تشک برود.

او پیش از ترک ایران به خبرگزاری مهر گفت که گرچه آخرین روزهای حضور در وطن را سپری می‌کند، اما دوست دارد باز برای ایران کشتی بگیرد و افتخارآفرینی کند، اما وضعیت به گونه‌ای است که نمی‌تواند بیش از این در برابر سختی‌ها و بی‌مهری‌ها دوام بیاورد.

او تاکید کرده است که اگر همین امروز شرایط ماندنش مهیا شود به آذربایجان نخواهد رفت، اما یادآور شده که از پارسال بحث رفتن او مطرح شد و هیچ یک از متولیان ورزش حتی با او تماس نگرفتند، چه رسد که بخواهند برای حل مشکلاتش قدمی بردارند.

جمهوری آذربایجان تاکنون ۳۰ درصد از مبلغ قرارداد را پرداخته است. هزینه نقل و انتقالات نیز به حساب فیلا واریز شده است. مسئولان فدراسیون ایران اعتنایی به این موضوع نکردند و همچون ماجرای سامان طهماسبی اقدام پیش‌گیرانه‌ای انجام ندادند، حتی نام او را هم از اردوی تیم ملی خط زدند تا مسیر رفتنش را هموار‌تر کنند.

امیر علی‌اکبری می‌گوید: مسئولین با زبان بی‌زبانی به من می‌گویند برو، چاره‌ای ندارم و خداحافظی رسمی‌ام با تیم ملی ایران را اعلام می‌کنم. گرچه هنوز فرصت برای ماندن هست. متولیان ورزش ایران تا بیستم تیر وقت دارند برای نگه داشتنم در تیم ملی، مشکلات مالی و شغلی مرا حل کنند. برای کسب درآمد چاره‌ای جز رفتن ندارم. هرچند امیدوار نیستم کسی به این حرف‌ها اعتنایی کند.

امیر علی‌اکبری پیش از این در تمرینات تیم ملی آذربایجان حضور یافته و قرار است اواخر تیرماه همراه با تیم ملی این کشور در تورنمنت اسپانیا به روی تشک برود. در آذربایجان برای طلای المپیک پاداشی دو میلیون دلاری اعطا می‌شود.

او ضمن قیاس درآمد کشتی‌گیران در ایران و آذربایجان می‌گوید: هنوز سکه‌های وعده داده شده از سوی مسئولان برای قهرمانی ۲۰۱۰ جهان را دریافت نکرده‌ام. ضمناً برخی دیگر از کشتی‌گیران ایران نیز از من خواستند حالا که با متولیان کشتی آذربایجان در ارتباط هستم، سفارش تابعیت آنان را نیز بکنم.

 

........................................................................................

مطالب مرتبط:

مدیریت ناکارآمد : زهرا خسروی

/ 5 نظر / 34 بازدید
بهرام

سلام واقعا از خواندن مجموعه مطالب " مدیریت نا کارامد " لذت می برم...

محمد گائینی

جای تاسف بسیار دارد و به هیچ وجه نمی شود به این جوان ایراد گرفت...

خاکسار

من اعتراض دارم این چه نحوه تقسیم بستنی است من که دوساعت توی راه بودم بستنی گیرم نیامد آدمایی که برای یک بستنی راه پیمایی میکنند برای از دست دادن جوانان قهرمان خود چه می کنند ؟

joudaki

دعوتی یادی کنیم از لیلا با شعر دل من....درود بر استاد معرفت

روشن قوامیان

سلام پیرو همین مدیریت ناکارآمد مهدی پهناور یخنورد خوب کشورمون در مسابقات جهانی در قالب تیم آذربایجان به مسابقات رفت.لازم به ذکره که رئیس جمهور آذربایجان خودش ورزشکار و کشتی گیره و اهمیت زیادی به ورزش میده و همسرش هم هنرمنده و اهمیت زیادی به هنر خصوصا موسیقی میده.کشور آذربایجان فقط ده میلیون نفر جمعیت داره.حالا شما خودتون مقایسه کنید ایران 75 میلیونی با تنوع جمعیتی زیاد که فقط بیش از 35 میلیون نفرش تورک آذربایجانی هستند.