نگاهی به نظرسنجی انتخابات ریاست فدراسیون

سایت کوه نیوز  در طول چند سال فعالیت خود در اینترنت و جامعه مجازی کوه نوردی با ارائه اخبار به روز و نوآوری های ارزشمند و جذب خوانندگان دائمی، توانسته  جایگاه نسبتا خوبی در این فضا  پیدا کند و یک منبع مفید برای علاقمندان به مباحث کوهنوردی باشد.  به همین دلیل از نظر من  نظرسنجی های سایت کوه نیوز دارای اعتبار قابل قبولی است. چندیست  که "شایسته ترین فرد برای تصدی پست ریاست فدراسیون کوهنوردی"  موضوع نظرسنجی جدید ( اس ام اسی) کوه نیوز بوده و تا به امروز 680  نفر در آن شرکت کره اند.

 

(نتایج تا 15 تیر)

 

شکی نیست که تمام کاندیداها در این لیست، جزو بهترین و با سابقه ترین  کوهنوردان ایران هستند. هرچند که جای بسیاری از بزرگان دیگر همچون آقای بابازاده و ... در این لیست خالی است. اما نکته اینجاست که از هر زاویه ای به نتایج این نظرسنجی نگاه کنیم، نمی توانیم انکار کنیم که این نتیجه، نتیجه ی عجیبی است.  95 درصد از شرکت کنندگان  "مهدی عمیدی" را بهترین فرد برای ریاست آینده فدراسیون دانسته اند. 3 درصد "رضا زارعی"  و 2درصد باقیمانده سایر کاندیداها !

فکر می کنم همه قبول داشته باشیم که مهدی عمیدی  درحال حاضر یکی از مطرح ترین و فعال ترین کوهنوردان کشورمان است که در هیمالیا صعودهای بسیار خوبی اجرا کرده و مدیرعامل یک آژانس موفق کوهنوردی و طبیعت گردی نیز میباشد. هرچند که من شخصا همچون سایر کاندیداها بیوگرافی دیگری از ایشان در حوزه مدیریتی نمیدانم. شاید برجسته ترین خصوصیت او درک سختی ها و مرارتهای قبل و بعد از صعود باشد و به نوعی با کوهنوردان همدرد (خودی) هستند و همانطور که خودشان گفته اند کاندیداتوری شان حمایت از حرکت های مستقل کوهنوردی است.

سوالی که در ذهنم بوجود آمد این بود که آیا جنجالهای اخیر وبلاگی بر علیه عده ای از این کاندیداها هم توانسته عاملی در تعیین این نتیجه باشد؟  این نظرسنجی نشان می دهد موضوع فراگیرتر از آن است که فقط بخواهیم آنرا به یک نفر یا یک گروه اختصاص دهیم. به نظر میرسد یک نوع ترس و محافظه کاری نگران کننده در انتخاب کاندیداها  وجود دارد. نگرانی و عدم اطمینان افکار عمومی به همکاران فعلی و مسبوق فدراسیون یا به طور کلی کسانی که به نوعی با این سیستم  در ارتباط هستند! 

ولی چرا؟؟!

. . . .

به هر حال فدراسیون کوهنوردی در طی ریاست جناب شعاعی نیز  مانند سایر روسای فدراسیون نقاط ضعف و قدرت زیادی داشته است. اما آنچه مهم است این است که امیدوار باشیم انتخاب هر فردی بر صندلی پر دردسر فدراسیون کوهنوردی ضمن کمرنگ نمودن ضعف ها باعث رشد، توسعه و موفقیت هرچه بیشتر ورزش در این حوزه شود.

 

 

/ 22 نظر / 45 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یک کوهنورد

چند روز قبل برادرم که از کوهنوردی سررشته ای نداره با آب و تاب برام تعریف کرد که بر اساس یک پیامک برای انتخاب رئیس فدراسیون به شماره ای خاص و به فردی به نام مهدی عمیدی و با شماره 77 پیامکی ارسال کرده و از منهم خواست به این کار اقدام کنم! طبیعتا آرای ایشان باید تاکنون به 1000 رسیده باشد!

مه نیک

سلام آنا جان ادبیاتم آشناست؟ جدی؟ یحتمل قضیه دل به دل راه داره شده[خجالت][زبان] این قضیه رای گیری هم با اینکه صاحب نظر نیستم ولی خدایش اگر هدف رای گیری و نظر عوام الناس بوده باشه رای گیری اینترنتی که اعتبارش بیشتره چون آجازه رای با دو آی پی رو نمیده [سوال] بعدشم ما شا الله جامعه کوهنورد همشون تو اینترنت جمع اند و رای گیری اینترنتی دردسترس تر - قابل اعتماد تر - بی دردسر تر - کم هزینه تر - هر روز بهتر از دیروز - دینگ دینگ تازهههههههههههههههههههه میشد انجمن کوهنوردی داشت یه سایت که فقط اعضای سایت حق رای دارند - با یک عضویت ساده برای هر کس میشد اینو ردگیری هم کرد که شخص واقعی و صاحب نظری باشه [گل][نیشخند] حالا از شوخی گذشته همیشه فکر میکردم جامعه کوهنورد ها بی غل و غش ترین جامعه ورزشکار موجود میتونند باشند - ذهنم خراب نکنید همچین[ناراحت]

joudaki

هیچ چیز قویتر از حقیقت نیست

joudaki

هیچ چیز قویتر از حقیقت نیست

sorosh

با درود چه جالب ، تو ایران ! برای ورزش کوه ، از میان کوهنورد‌ها ... رئیس انتخاب می‌کنن ، این که آخر دموکراسی ئه ... ای کاش ، تو همه کارها از این روش خوب , استفاده میکردن ... [چشمک] ... مرسی‌ از اطلاع رسانی شما ، خانم ادمین [گل]

حسن شکوری

کوه ها، با هم اند و تنهایند همچو ما، با همانِ تنهایان ... *احمد شاملو*

برج سینا !

ببین به نظر من الان فقط این نکته مهمه که رایشون کمتر از 63 درصد کمتر نباشه!! حالا هر کسی می خواد بر این مسند تکیه کنه هم که دیگه مهم نیست!! فقط 63 درصد!![نیشخند][لبخند]

برج سینا !

نه همون 63 درصد!! بعد من میام می گم 63 درصدت کو !!! [نیشخند]

استاد

سلام ضمن ارج نهادن به همه ارای جمع شده خواستم بگم چرا عمیدی فقط چون توانسته چند قله بلند صعود کنه فکر میکنم برای احراز یک همچنین پستی باید خیلی از موارد را لحاظ کرد از مدیریت گرفته تا .......