از بازیگری تا کوهنوردی

 

وسایل سفر دو روزه اش به قله دماوند را آماده کرده و گوشی به دست منتظر است ببیند بالاخره شنبه (23 شهریور) راهی دماوند میشود یا یکشنبه. چند ساعت پیش بهش اطلاع دادند که در ارتفاعات برف آمده  و احتمالا شنبه نمیتوانند بروند بالا و حالا قرار است زمان دقیق را به او خبر دهند. حسابی مصمم است هر طور شده قله را فتح کند تا مطمئن شود هنوز هم میتواند کارهای بزرگی انجام دهد درست مثل زمانی که در سن 19 سالگی بدون هیچ پیش زمینه  قبلی در حوزه بازیگری در سریال امام علی در نقش قطام یکی از جذاب ترین  نقشها از لحاظ دراماتیک  و یکی از منفور ترین  شخصیت ها را از نظر تاریخی خلق کرد و بعد از آن وارد مسیری شد که انتهایش سوپراستاری بود.. حالا بعد از گذشت 20 سال میخواهد سنگ بزرگ دیگری بردارد و تبدیل شود به یک کوهنورد حرفه ای!

چرا دماوند؟

خیلی دلم میخواست دماوند را صعود کنم. اما هیچوقت امکانش وجود نداشت تا اینکه خیلی اتفاقی یکی از دوستانم را دیدم که دماوند رو فتح کرده. باورم نمیشد ازش پرسیدم چه کارهایی کرده و چه تمریناتی انجام داده. گفت دو هفته تمام دوچرخه سواری کرده تا عضلاتش قوی بشه. برای تمرین هم قله کلون بستک و ارتفاعات شیرپلا و توچال رفتیم.

دو روز زمان برای صعود

طبق برنامه ریزی قبلی قرار بود شنبه 23 شهریور راه بیفتیم . اما به علت برف و توفان فعلا در حالت استندبای قرار داشتیم و امروز صبح حرکت میکنیم.  کل صعودمان دو روز طول میکشد اول میرویم رینه و گوسفندسرا و ماشین را آنجا میگذاریم و میرویم به سمت پناهگاه که کلا 4 ساعت راه است. تا صبح در پناهگاه میمانیم و روز بعدش ساعت 5 صبح راه میافتیم میرویم بالا. خوشبختانه قله دماوند شیب زیادی ندارد که مجبور به صخره نوردی باشیم. چون پاخور زیاد دارد.

دنبال قهرمان بازی نیستم

سراغ کوهنوردی نرفته ام که ماجراجویی کنم یا از خودم قهرمان بسازم. کوهنوردی برایم خیلی جدی است. اصلا شوخی نمیگیرم. بدون حرف پیش برنامه ام این است که هفته ای یکبار کوه های حرفه ای بروم. دیگران را نمیدانم اما من خودم دوست دارم مدام از آن چیزی که هستم یکی دو قدم جلوتر بروم چون دیگر بازیگری صرف راضی ام نمیکند.  یعنی بعد از بازی در یک نقش حس نمیکنم کار شاقی انجام داده ام. یا مثلا موفقیتها در این عرصه برایم کافی نیست.  دلم میخواهد کاری را که خیلی دوستش دارم دنبال کنم . اگر کاری را شروع کنم همینطوری تفریحی نباشد یکسری کارها برای من جدی است و خودم را مجبور میکنم در آنها به حد حرفه ای برسم.

از بچگی کوهنوردی میکردم

از دوران دیبرستان کوه خیلی میرفتم اما نه به صورت حرفه ای. دوره دبیرستان دوستی داشتم که به اصطلاح پای کوه رفتن من بود.  هفته ای یکبار جمعه ها صبح زود از سیدخندان  تاکسی میگرفتیم تجریش و بعد هم درکه. همه عشقمان این بود که بدویم تا بالا پلنگچال صبحانه بخوریم و بعد دوباره میدویدیم می آمدیم پایین.

بی اهمیتی ورزش در میان بازیگران

یکی از اصول حرفه ای بازیگری در همه جای دنیا توجه به تکنیک بدنی است. اما بین بازیگران ما ورزش اصلا جا نیفتاده است. درست است که بازگیران زن ما چون با پوشش جلوی دوربین میروند چندان به فکر تناسب اندامشان نیستند اما مسئله بی توجهی به ورزش خیلی فراگیرتر است. 

.

.

..................................

پی نوشت: برای هنرمند خوب کشورمون  ویشکا آسایش در راه صعود دماوند و ادامه فعالیتهای کوهنوردی اش در آینده آرزوی موفقیت دارم.

و همچنین متشکرم از دوست خوبم برای ارسال این مطلب. چشمک

/ 11 نظر / 35 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اکبری

سلام ننه واقعا 92 سالته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[دست]

joudaki

جالب بود..............نقشی به یاد ماندنی بود....قطام وبلاگ دارد ؟

عباس ایلاقی

چند وقت دیگر: خبرگزاریها: ویشکا آسایش قله اورست و لوتسه را صعود کرد آنا و پروانه کاظمی : ویشکاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا می کشیمت ت ت ت ت ت ت حالا دیگه پا توی کفش ما میزاری ی ی ی ؟؟؟؟؟ [چشمک]

فریبا معلمی

ویشکای عزیز به جمع کوهنوردان کوهپیمایان کوه دوستان خوش اومدین

مجید

سلام خانم فراهانی.. لطف بفرمایید، خبر تکمیلی این مطلب رو هم بنویسید!

تی تی

درود بر آنای عزیز و دوست داشتنی آنای عزیزم حتما گزارش برنامه رو خواهم گذاشت با عکس های زیبایی که باهم گرفتیم . گلی عز یز خوبند سلام برسونید . به امید دیدار آنای عزیز شاد و سرافراز باشید

لینا

سلام وبلاگتون رو دیدم مطالبش قشنگ بود ازش استفاده کردم لطفا سایت مارو هم نگاه کنید http://mehestan.org/page.php?29 مطالبش راجع ساختمان هوشمنده مثل آبیاری گیاهان و تغذیه حیوانات خانه هوشمند سیستم های صوتی و تصویری خانه هوشمند سیستم‌های حفاظتی وامنیتی خانه هوشمند کنترل روشنایی خانه هوشمند و غیره . اگه از مطالب وب سایت ما خوشتون اومد لطفا مارو لینک کنید

یعقوب

کسب درآمد از اینترنت آسان شد! بهترین سایت های اینترنتی کسب درامد تضمینی وقابل اعتماد.

سلام همين يکي روكم داشتيم