پروانه کاظمی بر فراز اورست و لوتسه

این خبر رو دیروز شنیدم. واقعا خوشحال کننده بود.  اما صبر کردم تا از یک منبع موثق منتشر شود.

و حالا به نقل از سایت باشگاه اسپیلت:

 

"ساعت ۱۳:۳۰ (به وقت محلی) روز جمعه ۲۹ اردیبهشت سال ۱۳۹۱  تلاش ۴۵ روزه پروانه کاظمی برای صعود قله اورست به ارتفاع ۸۸۴۸ متر به بار نشست و او موفق شد به عنوان سومین زن ایرانی و اولین بانوی هیمالیا نورد کشورمان که به طور مستقل اقدام به این صعود کرده است ، به بام جهان دست یابد."


پروانه کاظمی بر فراز اورست

 

 

و همچنین:

" امروز جمعه 5 خرداد سال 1391 ساعت ۷:۰۰ به وقت محلی پروانه کاظمی و شرپا (نیما گیالزن) موفق به صعود قله لوتسه به ارتفاع ۸۵۱۶ متر شد. پروانه کاظمی این صعود را طی تماسی از روی قله تقدیم به روح بلند لیلا اسفندیاری کرد."

 به این ترتیب تا این لحظه پروانه کاظمی تنها بانوی کوهنورد در جهان است که توانسه است دو قله اورست و لوتسه را پی در پی در یک فصل صعود کند.

 

 

 این دو صعود ارزشمند را به خانم کاظمی و همه زنان کوهنورد ایران تبریک میگویم

/ 25 نظر / 52 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسام

خانم فراهانی شما چرا حقیقتی که میدانید را به ترازوی افکار عمومی نمی سپارید ؟ نکند پیش پای مصلحت قربانی اش کرده باشید ؟ شاید ما باید روی شناختمان از شما هم کار کنیم ؟!

برج سینا !

پروانه بر فراز لوسته ایستاد و صعودش را تقدیم به روح بلند لیلا کرد. تبریک

امین معین

دوست عزیز بنده هنوز از کسی یا چیزی دفاع نکردم!! مجدادا عرض میکنم من سولات رو در مورد تیم تهران پاسخ خواهم داد ولی نه به افراد بی نام و نشان. پیروز باشید

برج سینا !

http://boorjsina.persianblog.ir/post/247/ تبریک منصوره گرجی و چند اشاره

اکبر

سلام. درود بر خانم کاظمی که افتخار آفرید و با تقدیم آن به زنده یاد خانم اسفندیاری به قله معرفت نیز صعود کرد . بازگشت در سلامتی ایشان را چشم انتظاریم.

فرهاد

درود برشير زن ايراني. برايتان آرزوي سلامتي وتوفيق روزافزون مي نماييم.

کامران علی مقدم

در مورد حواشی تیم هیمالیانوردی تهران : حقیقتاً که جای تاسف دارد . البته من تهرانی نیستم اما واقعاً از این طرز پاسخگویی و سکوت امثال بابازاده و ... آنچه را لازم بود فهمیدم جناب معین شما هم بهتر است نبینید که میگوید ، ببینید چه می گوید ! حداقل شما که از بیم آتیه هموطنانی که از تنگناهای آزادی بیان در کشورمان رنج میبرند آگاهید . بهتر است اگر حقیقتاً حرفی دارید پشت بهانه نام و نشان مخفی نشوید . برفراز و سرفراز باشید

کامران علی مقدم

درباره حواشی تیم هیمالیانوردی تهران : من تهرانی نیستم اما به صورت اتفاقی در یکی از وبلاگها که نام نمی برم مطلبی در مورد تقلب و پارتی بازی در این اردو ها خواندم و بعد از جستجوی مطالب مشابه به اینجا آمدم . آقای معین من سمت شما را نمی دانم . اما وقتی خودتان در ایرانید و هزینه انتقاد با نام خود را میدانید وقتی که بیش از نیمی از ایرانی ها نام ایمیل و فیس بوک و ... مستعار دارند ! بهتر است پشت دیوار نام و نشان مخفی نشوید . بیایید ببینیم دیگران چه می گویند نه اینکه که می گوید ! البته از سکوت امثال بابازاده و .. در مورد این حواشی می توان حدس هایی زد . اما بهتر است شما که بوده اید اگر حرفی دارید بگویید . وگرنه من و شاید دیگران را آزاد گذاشته اید تا بدون شنیدن حرفهای شما نتیجه گیری کنیم . برفراز وسرفراز باشید

رامیار

سلام آنا امیدوارم شما رو در خرپاپ ملاقات کنم . اما در مورد کامنت آقای علی مقدم فقط یک نکته رو من خبر داشتمن گفتم اشاره بکنم بد نیست ! آقای بابازاده در ایران نیستند و دسترسی به اینترنت و اخبار کشور ندارند و اگر هم مطلع باشند نمی توانند به واسطه ی دردسترس نبودن اینترنت در منطقه ی پامیر عنوان بکنند .

جواد سجادی راد

صعود پروانه کاظمی رو به قلل لوتسه و اورست تبریک میگم بحث خوبیه اما فک میکنم جاش اینجا زیر این مطلب نیست همانطور که بحث خبر مساعدیان در خصوص حسین بهمنیار نیز باید پیگیری شه