پهنه سار (از مسیر سنگان)

قله پهنه سار (یا پهن حصار) به ارتفاع 3400 متر از قلل البرز مرکزی بوده و بین جاده چالوس و جاده سولقان قرار گرفته است. این قله از شمال به شهرستانک- از غرب به خور و جاده چالوس- از شرق به سنگان و جاده سولقان و از جنوب به منطقه وردآورد منتهی میشود. 

مسیرهای متعددی برای صعود این قله وجود دارد. مسیری که ما انتخاب کردیم یکی از معروفترین آنها یعنی مسیر تهران - کن - سولقان - جاده امامزاده داود - و سپس جاده فرعی سنگان بود که به امامزاده ابراهیم ختم میشود و آنجا مبدا حرکت است. پس از عبور از باغها به آبشار سنگان رسیده و متمایل به راست دیواره را دور زده و با کمی دست به سنگ شدن و دوباره از یال سمت راست صعود و روی خط الراس خواهیم رسید. سپس ادامه مسیر متمایل به چپ ما را به قله پهنه سار خواهد رساند.

 

بعد از دوماه محرومیت از کوه به علت آسیب دیدگی صعود قله پهنه سار اونم تو حال و هوای پاییزی انرژی فراوونی بهم هدیه کرد. ممنونم از آقای وحید عطایی فر سرپرست گروه و این عکسهای برنامه تقدیم شما:

ابتدای مسیر
ابتدای مسیر


باز هم ابتدای مسیر

کوچه باغ های سنگان
کوچه باغهای سنگان

دورنمایی از قله پهنه سار
دورنمایی از قله پهنه سار

محل آبشار سنگان (که اکنون در کم آب ترین حالتش است)
آبشار سنگان که در حال حاضر در کم آب ترین حالتش است اما زمستانها قندیل یخی بزرگی گاهی به ارتفاع 10متر زیر آن ایجاد میشود.

دست به سنگهای بعد از آبشار سنگان
دست به سنگ های بعد از آبشار

قله پهن" پهنه سار"!
قله پهنه سار


گروه

عکاس: خودم! (به جز آخری)چشمک

/ 23 نظر / 53 بازدید
نمایش نظرات قبلی
--

https://skydrive.live.com/?cid=A4B9057A7469BED9&id=A4B9057A7469BED9%2121123#

علی51

سلام.برنامه هاتونو کجا اطلاع رسانی می کنید؟

فرشته

موفق باشی آنای نازنین.عکسات خیلی قشنگ و باکیفیت بودن...نخسته[تایید]

joudaki

قشنگ بود..............درود

وحید عطائی فر

درود بر شما خانم فراهانی عزیز ممنون از گزارش مختصر، کامل و زیبای شما امیدوارم مجدداً توفیق و افتخار کوهنوردی در کنار دوستان خوبی همانند شما رو داشته باشم. همواره شاد، سلامت و در اوج باشید.

آبشار چرا آب نداره دلم برا سنگان تنگ شده بود ممنون

S.Ajdadi

عکس های زیبای یه برنامه پاییزی با یه جمع بهاری..

سنجاب کوچولوی تنها

سلام من عاشق کوهم اینو جدی می گم تا الانم نفر اول در مسابقات کوه نوردی دانشگاه بودم خوشبحالت =)= خیلی دوست داشتم هرهفته کوه بودم مخصوصا الوند خودمان