کیومرث بابازاده


از وبلاگ برج سینا:

کیومرث بابازاده برای کوهنوردان کشور  چهره ی شناخته شده ای است. کارنامه ی درخور توجه او در صعود های فنی در دهه های چهل و پنجاه شمسی ، از جمله: اولین صعود ها بر روی دیواره ی بیستون 1346 * اولین صعود ایرانیان از مسیر فرانسوی ها در دیواره علم کوه در سال  1348 * گشایش اولین مسیر فنی بر روی دیواره لجور اراک در همان سال و اولین صعود یخچال شمالی سبلان *گشایش  دو مسیر مجزا برای اولین بار بروی دیواره تزرجان در سال 1349*صعود قله مون بلان – سوزنی های گراند شارموژ– اگودومیدی – گراند کاپوسین در شامونی فرانسه در سال 1352*صعود تا ارتفاع7550 متری قله تریج میر پاکستان به صورت کپسوله در سال 1355 برای اولین بار  و همچنین  عضویت در تیم گشایش اولین مسیر یکپارچه ی ایرانی بر روی دیواره علم کوه بین سالهای 60 تا 62  از جمله ی  بیشمار برنامه هایی ست که در طی پنجاه سال گذشته در کوهنوردی ایران به انجام رسانده است.

او همچنین از بنیاد گذارن و موسسین برخی از سمن ها و تشکل های مستقل کوهنوردی در ایران است که از آن جمله می توان به  تاسیس «انجمن مرکزی کوهنوردان» در سال1351  *  تاسیس «شورای کوهنوردی تهران» در سال 1357 * عضویت در شورای اداره ی فدراسیون کوهنوردی در اوایل انقلاب* سرپرست ستاد امداد و نجات در کوه های شمال تهران تا سال1360 *سرپرست کنگره کوهنوردان ایران در منطقه علم کوه 1360*شرکت در تشکیل انجمن کوه نوردان ایران در 1378 و ریاست این انجمن طی سال های 1381 تا 1385 و نیابت کمیسیون بررسی حوادث کوه نوردی در فدراسیون کوهنوردی اشاره کرد.

 

کیومرث بابا زاده این روزها بخاطر شکایتی که توسط ریاست وقت فدراسیون کوهنوردی آقای محمود شعاعی مطرح شده  بصورت پیاپی به دادگاه فرا خوانده می شود تا در مورد ایراد نظراتی که در جلسه ی ماهانه ی انجمن کوهنوردان ایران در مورد وضعیت کوهنوردی ایران و نحوه ی مدیریت و هزینه ی اعتبارات آن ،  در یکی از این نشست ها داشته ، از خود دفاع نماید.

بنا به گفته ی ایشان این شکایت در جریان بررسی پرونده در چند هفته ی گذشته یکبار از سوی فدراسیون کوهنوردی  پس گرفته شده و بر اساس آن قاضی حکم  مختومه شدن پرونده را صادر نموده است. اما در اقدامی عجیب ،  فدراسیون کوهنوردی طی روزهای اخیر  دوباره  شکایت خود را به جریان انداخته و با طرح این ادعا که مستندات جدیدی بر علیه متهم در اختیار دارد پرونده را مفتوح نموده  است.

.............

پی نوشت: خاطرم هست سال گذشته نویسنده وبلاگ آوای کوه هم ادعایی مبنی بر وجود مسائل و مشکلات ... در فدراسیون کوهنوردی مطرح کرده بود و از کوهنوردان خواسته بود برای عملی کردن طرح اعتراضش و جمع آوری مستندات بیشتر با اون همکاری کنند.

- هنوز مشخص نیست پشت پرده چه میگذرد! باید حرف های فدراسیون را هم شنید. باید صبر کرد و دید! تنها خواسته ما از فدراسیون و همچنین پیشکسوتانی چون استاد بابازاده شفاف سازی و رفع ابهامات و سو تفاهمات و پاسخگویی به افکار عمومی و در نهایت اصلاح سیستمهای نادرست و بدعت ها و الگوهای غلط در جامعه کوهنوردیست.

 

مطالب  مرتبط:

 "کیومرث بابازاده انسان شریفی است"

" دیدگاه عباس محمدی در این خصوص "

" انتشار فایل صوتی سخنرانی  آقای بابازاده در جلسه انجمن"

. . .

 

/ 42 نظر / 50 بازدید
نمایش نظرات قبلی
برج سینا!

در پاسخ حمید : من در کجا انکار کرده ام؟ عین جمله ی من را همین جا بنویسید که آن جمله را انکار کرده ام! این جمله در فایل صوتی وجود ندارد و همین هم برای من جای سوال است! و آنطور که پیداست فرد خبرچین! پس از شنیدن آن جمله از سوی بابازاده تصمیم به ضبط صدا گرفته است!! فایل صوتی همانگونه که در اختیار من بود منتشر شده. اگر شما فایل کامل دارید که ادعای شما را اثبات کند ، منتشر کنید!

مطلع

حمید ، همون فرامرز نصیری است! نصیری دست بردار از این بازی بچه گانه ات

برج سینا!

راستی حمید خان جان : تا جایی که حس می کنم شما وبلاگ داری! اگر هم نداری خب می تونی وبلاگ بزنی و اون فایلی که داری رو منتشر کنی و اثبات کنی گفته ات رو!! اگر هم وبلاگ نویسی بلد نیستی من خودم یادت بدم!! چطوره؟

حمید

مطلع ..همون آقای بشیرگنجی است! بشیرگنجی دست بردار از این بازی بچه گانه ات میبینین تهمت زدن چه آسونه خب پس حالا که بحثمون داشت به یک نتیجه ای میرسید ترسیدید و تهمت زدن را شروع کردید عیبی نداره من جناب نصییریم من جناب رضاییم من فدراسیونم من اصلا هر کی که شما میگین هستم حقیقت اینقد تلخه براتون؟؟؟ با همین روش تهمت زدن میخواین از جناب بابازاده دفاع کنین؟؟؟ آفتاب هیچوق پشت ابر نمیمونه

حمید

البهتان على البرىء اثقل من جبال راسیات اذا اتهم المؤمن اخاه انماث الایمان فى قلبه كما ینماث الملح فى الماء، آنا ممنونم که پرگویی منو تحمل کردی سال پیروزمندی داشته باشی با خبرهای خوب پربار و پربرکت باشد برایت

برج سینا!

http://boorjsina.persianblog.ir/post/189/

شازده کوچولو

سلام بر خانوم فراهانی بهار بهترين بهانه براي آغاز، و آغاز بهترين بهانه براي زيستن است آغاز بهار بر شما خجسته باد ------------------------------------------------- در جواب کامنت شما: ****************** ممنون از محبت و لطف شما خیلی دوست داشتم در کافه کوه می دیدمتون.. ببخشید.. ولی واقعا جاتون خالی بود.. توچال واقعا 7 تا ناز داره.. دم مون گرم 7 تا ناز کشیدیم و خبر نداشتیم.. ولی هوا انقدر خراب بود که اصلا نفهمیدیم چند تا ناز رو کشیدیم ممنون از اطلاعات خوبتون.. امیدوارم سال خوبی داشته باشید.. به امید دیدار ------------------------------------------------- [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] [گل][گل] [گل]

سیزیف

بگذار همینطور دست و پا بزنند احسان جان!! آب که در لانه موریانه ها سرازیر می شود ، از هر سوراخی میریزند بیرون ، به تقلا برای زنده ماندن! این موریانه ها در این سالیان تا عمق درخت کهنسال جامعه ی ما نفوذ کرده اند و هر چیزی را خورده اند! و حالا که صدای همه ی پرندگان به تظلم خواهی بلند شده ، گریخته اند به سوراخ های شان در عمق زمین!! این گریز جز از سر ضعف و ترس و دانستن اینکه دورانشان رو به پایان است نیست!! ... بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر ... بار دگر روزگار چون شکر آید!

روابط عمومی باشگاه کوهنوردی دماوند.

بوی باران ، بوی سبزه ، بوی خاک شاخه‌های شسته ، باران خورده ، پاک آسمان آبی و ابر سپید برگهای سبز بید عطر نرگس ، رقص باد نغمه شوق پرستوهای شاد خلوت گرم کبوترهای مست نرم نرمک میرسد اینک بهار خوش بحال روزگار خوش بحال چشمه‌ها و دشتها خوش بحال دانه‌ها و سبزه‌ها خوش بحال غنچه‌های نیمه‌باز خوش بحال دختر میخک که میخندد به ناز خوش بحال جام لبریز از شراب خوش بحال آفتاب ای دل من گرچه در این روزگار جامه رنگین نمی‌پوشی بکام باده رنگین نمی‌بینی به جام نقل وسبزه در میان سفره نیست جامت از آن می که می‌باید تهی است؛ ای دریغ از تو اگر چون گل نرقصی با نسیم ای دریغ از من اگر مستم نسازد آفتاب ای دریغ از ما اگر کامی نگیریم از بهار گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش می‌شود هفتاد رنگ ... سالی سرشار از سلامتی . شادی و موفقیت برای همه دوستان عزیز و خانواده محترمشان آرزومنیدم روابط عمومی باشگاه کوهنوردی دماوند.

مجید

درود بر شما . من در زمینه ورزش کوه و سنگ تحقیق میکنم . چگونه میتوانم با آقای بابازاده تماس داشته باشیم . سپاس