هشتمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی

..

به گزارش ستاد خبری هشتمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی تهران، از سوی هیات انتخاب جشنواره 37 فیلم مستند از 33 کارگردان برای حضور در مرحله نهایی انتخاب شدند. به برگزیدگان بخش مستند جشنواره دو جایزه اهداء  خواهد شد که به بهترین کارگردانی و بهترین فیلم مستند، تندیس طلایی، لوح افتخار و سکه بهار آزادی اهدا می شود. هشتمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی 31 شهریور در تهران گشایش یافت  و آثار طی چهار روز در سینماهای کانون، سپیده و آکادمی ملی المپیک به نمایش در خواهند آمد.

..

نکته جالب  حضور فیلم های مستند کوهنوردی و طبیعت و موضوعاتی نزدیک به آن  در این جشنواره است . ارائه فیلم هایی چون آبشار خرپاپ( بهروز اسرائی) - خان تنگری( علی عابدی)-  نانگارپات؛ کوه عریان، تیان شان؛ صخره سرخ، پیر دماوند( رضا نظام دوست) - رویای آناپورنا ( داوود فروغی)   و یک اثر روسی  صعود  و غیره  میتواند برای کوهنوردان قابل توجه باشد.

برای این عزیزان ارزوی موفقیت داریم.

...

جهت اطلاعات بیشتر:‌ /www.tehranficts.com/

..

 

 

/ 24 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الوندي-ديارالوند

http://img2.tinypic.info/files/rzj9o9f6siy5euoud5dp.jpg يادتون هست لطف كرديد و براي آپلود XSرو معرفي كرديد ظاهرا الان مشكل داره و من با آدرس بالا كارمو انجام ميدم خيلي راحت -خواستي برو-در پايان درود و خداحافظ

شهره

دوست گلم بهت تبریک میگم و بیصبرانه منتظر دیدن این فیلم بینظیر هستم.[گل]

ری را

سلام آنا جونم دلم برات یه آسمون تنگ شده به امید دیدن روزهای پر از موفقیتت دوست خوب من [ماچ][قلب]

سونیا

سلام منتظر این فیلم هستم خانومی[زبان] کی میاد؟

حمید

سلام آنا . مطلب جدید نمی نویسی؟‌:)

من

یک روز یک پسر کوچولو که می خواست انشاء بنویسه از پدرش می پرسه: پدرجان! لطفا برای من بگین سیاست یعنی چی؟ پدرش فکری می کنه و می گه: بهترین راه اینه که من برای تو یک مثال در مورد خانواده خودمون بزنم که تو متوجه سیاست بشی. من حکومت هستم، چون همه چیز رو در خونه من تعیین می کنم. مامانت دولت هست، چون کارهای خونه رو اون اداره می کنه. کلفت مون ملت مستضعف و پابرهنه هست، چون از صبح تا شب کار می کنه و هیچی نداره. تو روشنفکری چون داری درس می خونی و پسر فهمیده ای هستی. داداش کوچیکت هم که دو سالش هست، نسل آینده است. امیدوارم متوجه شده باشی که منظورم چی هست و فردا بتونی در این مورد بیشتر فکر کنی. پسر کوچولو نصف شب با صدای برادر کوچکش از خواب می پره. می ره به اتاق برادرکوچکش و می بینه زیرش رو کثیف کرده و داره توی گه خودش دست و پا می زنه. می ره توی اتاق خواب پدر و مادرش و می بینه پدرش توی تخت نیست و مادرش به خواب عمیقی فرورفته و هرکاری می کنه مادرش از خواب بیدار نمی شه. می ره توی اتاق کلفت شون که اون رو بیدار کنه، می بینه باباش توی تخت کلفت شون خوابیده و داره ترتیب اون رو می ده. می ره و سرجاش می خوابه و فردا صبح از خواب بیدار

من

فردا صبح از خواب بیدار می شه. فردا صبح باباش ازش می پرسه: پسرم! فهمیدی سیاست چیست؟ پسر می گه: بله پدر، دیشب فهمیدم که سیاست چی هست. سیاست یعنی اینکه حکومت، ترتیب ملت مستضعف و پابرهنه رو می ده، در حالی که دولت به خواب عمیقی فرو رفته و روشنفکر هر کاری می کنه نمی تونه دولت رو بیدار کنه، در حالی که نسل آینده داره توی گه خودش دست و پا می زنه.

من

فردا صبح از خواب بیدار می شه. فردا صبح باباش ازش می پرسه: پسرم! فهمیدی سیاست چیست؟ پسر می گه: بله پدر، دیشب فهمیدم که سیاست چی هست. سیاست یعنی اینکه حکومت، ترتیب ملت مستضعف و پابرهنه رو می ده، در حالی که دولت به خواب عمیقی فرو رفته و روشنفکر هر کاری می کنه نمی تونه دولت رو بیدار کنه، در حالی که نسل آینده داره توی گه خودش دست و پا می زنه.

برگزیدگان جشنواره فیلم های ورزشی "میلان" انتخاب شدند

تهران حیات برگزیدگان بیست وهفتمین جشنواره بین المللی فیلمهای ورزشی میلان انتخاب شدند و ایران با کسب 5 دیپلم افتخار و یک جایزه ویژه به عنوان پرافتخارترین فستیوال منطقه ای در FICTS معرفی شد. به گزارش سرویس فرهنگی حیات به نقل از دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی تهران، به دنبال حضور گسترده آثار ایرانی در بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلمهای ورزشی میلان ایتالیا 5 اثر شامل؛ "رویای آناپورنا" در بخش ورزشی و جامعه، "میان پرده های ورزشی" در بخش سینمایی، "تبلیغ شبکه الکاس" در بخش تبلیغات ورزشی، "آموزش دفاع شخصی" در بخش نمایش تلویزیونی و فناوری نو و بالاخره اثر "سوار" در بخش سینمایی موفق به دریافت دیپلم افتخار شدند. یادآور می شود ایران به عنوان نماینده فدراسیون بین المللی فیلم های ورزشی FICTS در منطقه جنوب و غرب آسیا است که به همراه 13 کشور دیگر در 5 منطقه در سطح جهان عهده دار برگزاری این فستیوال ورزشی است.